Sieciowy bandyta

Po co samemu sprawdzać strony WWW w poszukiwaniu wiadomości, skoro można zatrudnić do tego zadania RSS Bandita - aplikację obsługującą protokół RSS?

Wiele portali udostępnia informacje za pośrednictwem protokołu RSS. Warto więc użyć programu, który skorzysta z jego zalet – na przykład RSS Bandita. Wystarczy zainstalować aplikację i dodać do listy serwisy internetowe publikujące wiadomości zgodnie z tą specyfikacją. RSS Bandit co jakiś czas przejrzy kanały informacyjne i jeśli tylko zarejestruje nową wiadomość na stronie WWW, news zostanie niemal automatycznie pobrany na nasz komputer.

„Bandyta” wymaga wpisania pełnej ścieżki URL do usługi RSS danego serwera. Jeśli nie znamy dokładnych adresów serwisów, warto skorzystać z wbudowanej w program wyszukiwarki RSS. Wystarczy podać interesujący nas adres WWW, aby przejrzeć zawartość witryny pod kątem dostępnych odnośników do kanałów informacyjnych. Moduł aplikacji pozwala szukać w internetowych wyszukiwarkach danych: Google’u, Feedsterze (warto dodać także własne, np. www.2rss.com).

RSS Bandit 1.2.0
Wymagania: Windows 98/Me/NT 4.0/2000/XP/2003 oraz zainstalowana platforma.NET 1.0 lub nowsza, ok. 7 MB na dysku
+ wyszukiwanie serwisów RSS, możliwość przechowywania danych programu na zdalnych serwerach, wyświetlanie wiadomości we wbudowanej przeglądarce WWW
– drobne błędy w polskich komunikatach
Licencja: freeware
www.rssbandit.org

Niezwykle interesującą funkcją jest przechowywanie danych programu (jego konfiguracji oraz pobranych wiadomości) na zdalnym serwerze. Do wyboru mamy tutaj usługi FTP, WebDAV, dasBlog oraz katalog udostępniony na innym komputerze za pomocą mechanizmów współdzielenia plików w otoczeniu sieciowym Windows. Warto zauważyć, iż bezpośrednio w oknie aplikacji możemy przeczytać pobrane wiadomości zarówno w formie skrótu dostarczonego protokołem RSS, jak i obejrzeć pełną treść newsa we wbudowanej w program przeglądarce WWW. Aplikacja RSS Bandit doskonale sprawdza się w codziennej pracy – jedynym dostrzeżonym minusem są drobne usterki językowe w polskiej wersji interfejsu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.