Fotofon

Fiński producent telefonów co jakiś czas zaskakuje nas nietypowym urządzeniem. Nokia 7610 to pierwszy telefon z aparatem o matrycy 1 megapiksela!

Co jakiś czas Nokia zaskakuje nas telefonami o nietypowym wzornictwie. Najnowszym urządzeniem z tej serii jest model 7610. Choć ekstrawagancki wygląd zwykle idzie w parze z kiepską ergonomią, tym razem jest inaczej. Do układu klawiatury trzeba co prawda się przyzwyczaić, ale trwa to bardzo krótko.

Oprócz ciekawego wzornictwa Nokia 7610 oferuje prawie wszystko, czego można wymagać od nowoczesnego telefonu, a w zasadzie palmofonu. Urządzeniem zawiaduje bowiem prawdziwy system operacyjny – Symbian. Znajdziemy więc zestaw typowych aplikacji dołączanych do tego OS-u: przeglądarkę WWW, klienta poczty oraz drobne narzędzia: kalkulator, przelicznik walut, notatnik itp.

Nokia 7610
Wybrane cechy: Bluetooth, złącze MMC, aparat (matryca 1 mln pikseli), Symbian OS, obsługa plików MP3, MIDP 2.0
+ dobra jakość zdjęć, wyraźny obraz na ekranie w pełnym słońcu, dołączona zmniejszona karta MMC (64 MB), wygodny przycisk nawigacyjny
Cena: 3300 zł
www.nokia.pl

Inne ciekawe programy, które zainstalowane są w Nokii 7610, służą głównie do obsługi multimediów. Telefon wyposażono np. w RealPlayera umożliwiającego m.in. oglądanie filmów „lokalnych” oraz przekazów strumieniowych. Są też narzędzia do nagrywania klipów oraz do ich przetwarzania (komputer nie jest więc niezbędny) – Reżyser do prawie automatycznego tworzenia „teledysków” oraz Edytor do montowania filmów.

Na szczególną uwagę zasługuje jednomegapikselowy aparat fotograficzny. I choć do jakości wykonywanych zdjęć użytkownicy prawdziwych aparatów mogą mieć zastrzeżenia, to Nokia 7610 robi najlepsze fotografie spośród wszystkich dostępnych na naszym rynku telefonów. Co więcej – zdjęcia te w formie odbitek 9×13 prezentują się całkiem znośnie, a i przy rozmiarze 10×15 ujdą w tłoku (znajdują się na CHIP-CD). Dodajmy do tego możliwość drukowania ich bezpośrednio na drukarce, kolorowy wyświetlacz który w pełnym słońcu spisuje się przyzwoicie, a otrzymamy obraz możliwości jednego z najciekawszych telefonów na rynku. Cena może szokować, ale wiemy, za co płacimy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.