Pokolorowany laser

Najtańsze kolorowe drukarki laserowe były do niedawna urządzeniami czteroprzebiegowymi o szybkości najwyżej kilku barwnych stron na minutę. Firma OKI postanowiła obalić ten stereotyp

Ceny kolorowych „laserówek” spadają bardzo szybko i zakup takiego urządzenia za mniej niż 3000 zł nie jest już dzisiaj okazją, chyba że będzie to model jednoprzebiegowy, znacznie szybszy od produktów konkurencji należących do tej samej klasy cenowej. A taka właśnie jest nowa drukarka OKI C3100.

Wydruki uzyskiwane za pomocą C3100 z całą pewnością spełniają wymagania stawiane biurowej korespondencji. Gładkie czcionki oraz żywe kolory to ich nieodłączne cechy, a drobne problemy sprawia drukarce jedynie jednolite wypełnienie dużych obszarów w jasnym kolorze.

OKI C3100
Maks. szybkość wydruku cz.-b./kolor.: 20/12 str./min.
Maks. rozdzielczość druku: 1200×600 dpi
Pojemność podajników papieru: 400 kartek
Interfejsy: USB 2.0
Gwarancja: 24 miesiące
+ dobra wydajność, pakiet funkcjonalnego oprogramowania, naprawa gwarancyjna w 24 godziny bądź sprzęt zastępczy
– problemy z jednolitym wypełnieniem jasnych obszarów
Cena: 2800 zł
www.oki.pl

Niewątpliwym atutem urządzenia jest też z całą pewnością jego wydajność. Podczas przenoszenia na papier dokumentu tekstowego udało nam się „rozpędzić” drukarkę do „zaledwie” 19 stron na minutę (o jedną mniej niż deklaruje producent). Dużym zaskoczeniem były też krótkie czasy wydruków całostronicowego zdjęcia oraz skomplikowanej, wektorowej mapy. Powstawały one odpowiednio 25 i 40 sekund. Wynik ten jest w dużej mierze zasługą techniki tworzenia obrazu w drukarce (GDI), która cały ciężar obliczeń zrzuca na procesor zarządzającego nią komputera. Niestety, nie ma róży bez kolców – C3100 działa jedynie pod kontrolą systemu Windows.

W zestawie oprócz intuicyjnego i funkcjonalnego sterownika znajduje się także pakiet oprogramowania. To właśnie z jego pomocą możemy dokonać kalibracji barwnej urządzenia oraz w prosty sposób przygotować do druku nietypowe dokumenty.

OKI C3100 przeznaczona jest dla użytkowników wymagających wydajnej i stale dyspozycyjnej (wymiana w 24 godziny) drukarki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.