Wiadomości dla mas

Przeglądasz wiele grup dyskusyjnych na różnych serwerach i nie wystarczają Ci możliwości Outlooka Expressa? Sprawdź, czy NewsMan Pro 1.4 jest w stanie zaspokoić Twoje potrzeby

NewsMan Pro 1.4 jest uniwersalnym czytnikiem, umożliwiającym wygodne nawigowanie po grupach dyskusyjnych tekstowych i binarnych. Unikatową właściwością aplikacji jest funkcja porządkowania w katalogi subskrybowanych forów dyskusyjnych z wielu zdefiniowanych serwerów NNTP. Dzięki temu można w łatwy sposób posortować sobie przeglądane grupy według samodzielnie określonych kategorii: np. osobno grupy tekstowe i binarne.

Do zarządzania serwerami, wiadomościami i innymi danymi aplikacja wykorzystuje wbudowany engine bazodanowy. Jest on niestety mało wydajny: dodawanie czy usuwanie artykułów zabiera dużo czasu! Na szczęście autorzy pozostawili użytkownikowi wybór. Możliwe jest „podpięcie” NewsMan Pro do uruchomionej lokalnie lub w sieci bazy danych MySQL lub Firebird. Po tej operacji czytnik nabiera rozpędu i opóźnienia wynikające z dokonywanych przez użytkownika operacji przestają być odczuwalne. Niestety, pomimo tego, NewsMan Pro pod względem szybkości działania pozostaje daleko w tyle za sprawdzonymi, „klasycznymi” czytnikami w rodzaju Forte Agenta.

NewsMan Pro 1.4
Wymagania: Windows 2000/XP, ok. 18 MB na dysku
+ katalogi grup dyskusyjnych, kolejkowanie operacji z uwzględnieniem priorytetów, obsługa wielu serwerów NNTP
– powolne działanie wbudowanego engine’u bazodanowego, błędne wyświetlanie wiadomości kodowanych w ISO-8859-2
Rejestracja: 24.95 USD
www.newsmanpro.com

Zaletami NewsMana Pro 1.4 są obsługa kilku serwerów NNTP, przejrzysty interfejs użytkownika czy wielowątkowe pobieranie artykułów. Dobrze zorganizowano kolejkowanie danych do pobrania z serwera, uwzględniające priorytety poszczególnych operacji lub grup ściąganych wiadomości.

Darmowa wersja czytnika została ograniczona w stosunku do komercyjnej odmiany. Niedostępne są funkcje harmonogramu pobierania artykułów czy globalne wyszukiwanie wiadomości na bazie zadanych kryteriów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.