Dziel i rządź

Istnieje wiele sposobów na synchronizację plików pomiędzy wieloma maszynami. Folder Share daje stuprocentową pewność, że zbiory będą zawsze aktualne

Sprawne zorganizowanie pracy to połowa sukcesu. Zadanie to staje się trudniejsze, gdy praca wykonywana jest w kilku miejscach, np. w biurze i w domu. Nieustanne przenoszenie plików może doprowadzić do sytuacji, kiedy trudno określić która wersja obrabianego dokumentu była ostatnio edytowana. W takim wypadku często nie będziemy mogli kontynuować dalszej pracy.

Wykorzystujący dostęp do Internetu, Folder Share rozwiązuje problem osób pracujących w ten sposób. Aplikacja nadaje się także do pracy grupowej oraz zwykłej rozrywki – np. udostępniania zdjęć z wakacji czy plików multimedialnych.

Folder Share 2.1.1 Build 3945
Wymagania: Windows 98/NT 4.0/2000/XP/2003, ok. 3,7 MB na dysku
+ natychmiastowa replikacja plików
– brak zabezpieczania zbiorów przed jednoczesną edycją
Cena: 4,5 USD (za miesiąc)
www.foldershare.com

Po zainstalowaniu programu należy zarejestrować się w systemie Folder Share. Użytkownicy rozpoznawani są na podstawie nazwy konta lub przyporządkowanego do niego adresu e-mailowego. Zanim rozpoczniemy wymieniać się plikami, musimy utworzyć tak zwaną bibliotekę (w niej udostępnimy pliki), czyli wybrany folder na dysku. Należy określić sposób synchronizacji plików – automatycznie (co kilka sekund sprawdzane są zmiany w bibliotece) lub na żądanie (użytkownik samodzielnie wskazuje, który zbiór i kiedy uaktualnić). Kolejnym krokiem jest dodanie osób, które uzyskają do niej dostęp. Warto poświęcić szczególną uwagę uprawnieniom, jakie nadamy osobom korzystającym z naszych zasobów. Użytkownik może wykorzystywać jeden z czterech typów dostępu: odczyt, dodawanie nowych plików, edycja i usuwanie istniejących zbiorów, zapraszanie innych osób do korzystania z biblioteki.

Niestety, przy próbie wykorzystania programu w pracy grupowej objawia się jeden, ale za to zasadniczy mankament – aplikacja w żaden sposób nie blokuje pliku przed wielokrotną edycją. Może to doprowadzić do sytuacji, że wiele osób jednocześnie edytuje ten sam zbiór. Pomimo że takie zachowanie aplikacji stanowi sporą niedogodność, Folder Share poprawnie realizuje podstawową funkcję udostępniania i synchronizacji plików na wielu maszynach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.