Logitech UltraX Flat

Test klawiatury Logitech UltraX Flat

Obecny od ponad roku na rynku Logitech diNovo – przedmiot westchnień nas wszystkich – dla większości pozostaje trudno osiągalny ze względu na cenę. Jednak dziś także mniej zamożni, rezygnując z części jego atrybutów – bezprzewodowej komunikacji (Bluetooth) czy odłączanego bloku klawiszy numerycznych, pracującego dodatkowo jako pilot czy kalkulator – mogą cieszyć się superpłaską klawiaturą z przyciskami wziętymi żywcem z notebooka. Mam tu na myśli „kabelkową” odmianę diNovo – UltraX Flat, która przeznaczona jest co prawda do sprzedaży jedynie w kanałach OEM, ale można ją kupić również zupełnie osobno w sklepach internetowych.

Logitech UltraX Flat
Złącze: przewodowe z wtyczką PS/2
Liczba dodatkowych klawiszy: 6
Gwarancja: 12 miesięcy
+ płaska, estetyczna, ergonomiczna konstrukcja, dobrze dobrany skok i klik klawiszy
– krótki okres gwarancji, niezbyt fortunnie dobrany zestaw przycisków funkcyjnych, brak złącza USB, dość wysoka cena
Cena: 130 zł
www.komputronik.pl

UltraX to urządzenie bardzo estetyczne w srebrno-czarnej kolorystyce, ale surowe, wręcz ascetyczne, przeznaczone zdecydowanie dla szukających prostoty minimalistów. Zwolennicy „wodotrysków”, dodatkowych funkcji i gadżetów nie mają tu czego szukać. Nie znajdą ani rolki do przewijania ekranu, ani programowalnych przycisków funkcyjnych, ani nawet złącza USB. Znajdą natomiast płaskie, laptopowe klawisze o bardzo dobrze dobranym skoku, w miarę cichym „kliku” i dużym (ale mieszczącym się w granicach standardu) rozstawie. Używanie urządzenia do pisania czy nawet grania nie przysparza żadnych problemów, a wręcz przeciwnie – daje wiele przyjemności i satysfakcji z użytkowania. Jedynie sześć klawiszy sterujących programami multimedialnymi dobrano niefortunnie (brakuje np. przycisków do regulacji głośności). Niektórym osobom może też nie przypaść do gustu mały klawisz [Enter], nie powtórzono jednak błędu z diNovo, gdzie lewy [Shift] był zupełnie zminimalizowany.

Reasumując, UltraX to elegancki design i doskonałe parametry pracy przy zachowaniu podstawowej funkcjonalności. Polecam ją wszystkim niewymagającym dodatkowych możliwości i funkcji.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News