Zaglądanie do skrzynki

Sprawdzanie poczty to czynność banalna, niestety czasami bardzo czasochłonna. Nie zawsze trzeba robić to samodzielnie - można tę czynność powierzyć np. asystentowi skrzynki, jakim jest Mail Notifier

Często zdarza się, że wykorzystujemy wiele kont e-mailowych. Jedno ze względu na pojemność, drugie z uwagi na niezawodność, jeszcze inne do subskrybowania grup dyskusyjnych. Jeśli konta obsługiwane są przez program pocztowy, który mamy cały czas włączony, poczta będzie pobierana automatycznie. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy co jakiś czas trzeba włączać przeglądarkę WWW i sprawdzać zawartość takich kont, jak Hotmail czy Gmail.

Rozwiązaniem problemu może być Mail Notifier sprawdzający skrzynki pocztowe w poszukiwaniu nowych listów. Aplikacja kontroluje konta w serwisach Gmail, Hotmail i Yahoo! oraz obsługuje standardowe skrzynki przez POP3. Żeby dodać nowe konto do monitorowania przez program, wystarczy użyć kreatora. W pierwszym kroku określamy typ skrzynki, a następnie podajemy dane potrzebne do zalogowania się. Teoretycznie po wpisaniu informacji niezbędnych do autoryzacji możemy przetestować sprawdzanie zawartości kont. Niestety, nie jest to możliwe podczas dodawania skrzynki. Ostatecznie możemy ustawić Mail Notifiera, tak aby był on uruchamiany przy starcie Windows, oraz określić, z jaką częstotliwością będą sprawdzane skrzynki i czy powiadomienie będzie wyświetlane w Polu systemowym.

Mail Notifier 1.0.167
Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP, ok. 0,4 MB na dysku
+ obsługa poczty Gmail
– brak podglądu wiadomości, błędne oznaczanie przeczytanej poczty
Cena: freeware

W zależności od typu konta program umożliwia podglądanie nadchodzącej poczty – dla usługi dostępnej przez WWW widoczne są nadawca, temat oraz początek treści listu. W przypadku skrzynek POP3 informacja zawiera odbiorcę oraz liczbę nowych wiadomości. Teoretycznie można skasować list bez pobierania go – program ma odpowiedni przycisk, który jednak… nie działa. Oznaczenie listu jako przeczytany jest możliwe tylko w wypadku kont WWW.

Dzięki Mail Notifierowi nie musimy nerwowo przeglądać co chwilę zawartości zdalnych skrzynek. Po nadejściu poczty wystarczy kliknąć nazwę odpowiedniego konta, aby otworzył się program pocztowy lub przeglądarka WWW.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.