Błyszczyk z kuferkiem

Test taniej biurowej drukarki laserowej firmy Samsung

Jaką drukarkę wybrać do niewielkiego biura? Najlepiej tanią, zarówno pod względem ceny samego urządzenia, jak i kosztów jego późniejszej eksploatacji.

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać, tym bardziej że ocena wydatków eksploatacyjnych zależy przede wszystkim od tego, ile chcemy drukować. Jeśli zatem planujemy drukować 2500-4000 stron na miesiąc w okresie 3-5 lat, Samsung ML-2251N z pewnością dobrze spełni swoje zadanie.

Samsung ML-2251N
Ocena ogólna: (POWER) 83
Opłacalność: (ECONO) 53
Maks. prędkość druku: 20 str./min
Maks. rozdzielczość druku: 600×600 dpi (interpolowana: 1200)
Pamięć zainstalowana/maks.: 16/144 MB
Interfejsy: USB 2.0, LPT, FastEthernet (10/100 Mb/s)
Emulacje: PCL 6, GDI
Podajnik: kaseta: 250 kartek/taca: 50 kartek
Gwarancja: 24 miesiące
+ duża prędkość druku, bezproblemowa konfiguracja i obsługa, wbudowana karta sieciowa, przystępna cena
– dość głośna praca
Cena: 1400 zł
www.samsung.pl

Deklarowana przez producenta prędkość drukowania to 20 str./min. Podczas testów średnia szybkość wyniosła 19,7 stron na minutę w trybie GDI oraz 19,4 str./min dla PCL 6 (pomiary wykonaliśmy na 50-stronicowym czarno-białym dokumencie tekstowym). Długo trwał tylko wydruk skomplikowanych wektorowych dokumentów graficznych po wybraniu trybu PCL. Dobra jakość otrzymywanych wydruków pozwala wykorzystać ten model do niemal wszystkich zastosowań biurowych, choć z wyjątkiem drukowania dokumentów zawierających bardzo małe elementy, które za sprawą rozdzielczości 600 dpi na niektórych wydrukach są po prostu nieczytelne.

Do zalet tego modelu zaliczyć trzeba wspomniany już wcześniej tryb PCL 6, dzięki któremu korzystanie z drukarki możliwe jest w dowolnym systemie operacyjnym. Dodatkowo zintegrowana karta sieciowa oraz spolszczone oprogramowanie i sterowniki ułatwiają szybką instalację i konfigurację do pracy w sieci.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News