Cyfrowy album

Fotki z urlopu przechowujemy coraz częściej jedynie w postaci cyfrowej. Takie zdjęcia można i warto zaprezentować na dużym, telewizyjnym ekranie. Ale wcześniej, np. za pomocą PhotoStory on CD & DVD 2004, musimy nagrać odpowiednią prezentację

Program PhotoStory służy do tworzenia cyfrowych albumów fotografii i zapisywania ich na krążkach CD/DVD. Do dyspozycji dostajemy co niemiara odpowiednich funkcji, więc składając prezentację, jesteśmy ograniczeni tylko własną wyobraźnią. Aplikacja nie potrafi natomiast skatalogować zbioru zdjęć czy stworzyć wygaszacza ekranu z fotkami z wakacji.

PhotoStory importuje fotografie zapisane we wszystkich popularnych formatach, włączając w to PSD i PNG. Przed umieszczeniem zdjęcia w prezentacji mamy szansę na obrobienie go za pomocą Magix photo clinica, czyli średnio zaawansowanego edytora obrazków. Wśród oczywistych funkcji znajdziemy też mniej typowe, takie jak skanowanie, tworzenie panoram i używanie filtrów 8BF.

Magix PhotoStory on CD & DVD 2004
Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP, ok. 340 MB (na program) oraz min. 1 GB (na pliki wideo)
+ edytor obrazków, edytor audio, praca na linii czasu, swoboda w tworzeniu pokazu
– brak edytora nadruków i okładek oraz możliwości zrobienia wygaszacza ekranu
Cena: 99 zł
www.promise.com.pl

Przygotowanie pokazu to czysta przyjemność. Slajdy dają się przesuwać w lewo/prawo oraz w górę/dół (dotyczy to jedynie powiększonego fragmentu fotki), choć można też użyć funkcji najazdu/odjazdu. Mamy całkowitą dowolność w określaniu długości prezentacji pojedynczej fotografii, jak też w wyborze – z bogatej palety – efektów i przejść między klatkami. Pracować możemy jak w edytorze wideo: w trybie scenariusza lub linii czasu. Pokaz da się wzbogacić filmem (np. zgranym bezpośrednio z kamery), własnym komentarzem, dowolną ścieżką dźwiękową czy napisami.

Utworzenie menu płyty CD lub DVD za pomocą PhotoStory jest bardzo łatwe – wszystkie istotne elementy mamy podane jak na tacy: szablony, tła (także ruchome), ramki i formaty napisów, a także całe gotowe layouty. Każdy zapisany wcześniej pokaz będzie w menu krążka osobnym rozdziałem. Dodajmy, że płytę CD możemy wypalić nie tylko jako VCD czy SVCD, ale także za pomocą aplikacji Magix Media Manager, która wszystkie fotki zapisze niezmienione, a pokaz na pececie będzie renderowała na żywo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.