Tanie montowanie

Chcąc sprawnie i szybko zmontować film z przyjęcia, wcale nie trzeba używać zaawansowanych i drogich narzędzi. Wystarczy prosty w obsłudze Magix Movie Edit. W programie znajdziemy też m.in. opcje służące do authoringu i nagrywania płyt DVD

Movie Edit Pro 2004 to aplikacja przeznaczona dla użytkowników, którzy potrzebują od czasu do czasu zgrać filmy z rodzinnych uroczystości czy wakacji, zmontować je, nadać tytuły i dorzucić efekty specjalne, a następnie przygotować prezentację na dysku VCD lub DVD. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać program do zrealizowania tylko jednego celu, na przykład dodania do filmu podkładu muzycznego.

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy służy do opracowania materiału wideo z różnych dostępnych źródeł (przechwytywanie, pliki), drugi natomiast umożliwia przeprowadzenie authoringu gotowego filmu przed wypaleniem go na płycie.

Magix Movie Edit Pro 2004
Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP, ok. 1 GB na dysku
+ możliwość przechwytywania i edycji wideo oraz wypalania dysków DVD
– interfejs użytkownika wymaga przyzwyczajenia, brak polskiej wersji
Cena: ok. 210 zł
www.magix.com

Interfejs modułu montażowego jest zgodny ze standardami obowiązującymi w tego typu aplikacjach. Typowa linia czasu (timeline) kilku ścieżek audio i wideo pozwala na przycinanie i edytowanie materiału. Dodatkowo dostępny jest tryb scenopisu (storyboard), w którym prezentowane są miniaturki użytych klipów wraz z symbolicznym opisem cięć montażowych między nimi. Nie jest zaskoczeniem, że Movie Edit Pro 2004 ma funkcje umożliwiające oczyszczenie obrazu z zakłóceń, korekcję kolorów czy dodawanie efektów specjalnych.

Oprócz płyty z aplikacją użytkownik otrzymuje drugi dysk z gotowymi do wykorzystania klipartami audio i wideo oraz podręcznik użytkownika, niestety bez polskiej wersji językowej. Funkcjonalność Movie Edita Pro 2004 powinna zaspokoić oczekiwania amatorów wideofilmowania. Aplikacja umożliwia przygotowanie filmu niemal dosłownie za pomocą kilku pociągnięć myszą. Atutem jest też cena – nie tak wysoka jak w wypadku uważanych za profesjonalne pakietów oprogramowania, czyli np. Adobe Premiere’a Pro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.