Do kina marsz!

Test zestawu głośników Creative Inspire T7900

Creative zaprezentował nowe głośniki z serii Inspire – T7900, które odtwarzają dźwięk przestrzenny w formacie 7.1. Para przednich głośników i centralny mają dwudrożną budowę (osobny głośnik do tonów średnich i osobny do wysokich), co poprawia jakość dźwięku i zapewnia lepsze odtwarzanie wysokich częstotliwości. Głośnik centralny ma większą moc (20 W) niż satelity (8 W), dzięki czemu dialogi i efekty dźwiękowe w filmach są lepiej słyszalne.

Testowanemu zestawowi nie można nic zarzucić. Nie ma problemów z odtwarzaniem sygnałów o niskiej, średniej i wysokiej częstotliwości. Odwzorowanie dźwięku przestrzennego jest bardzo realne, a jakość wykonania głośników i moc zestawu są zadowalające. Subwoofer we wzmocnionej drewnianej obudowie bardzo dobrze odtwarza basy oraz generuje czysty i dynamiczny dźwięk. Pilot dołączony do zestawu – oprócz potencjometrów do regulacji głośności i natężenia dźwięków niskotonowych – wyposażony został w złącze M-PORT. Można do niego podłączyć odtwarzacz MP3 firmy Creative i słuchać na głośnikach T7900 muzyki zapisanej w plikach MP3.

Creative Inspire T7900
Moc głośnika satelitarnego/centralnego/niskotonowego RMS: 8 W/20 W/24 W
Łączna moc zestawu RMS: 92 W
Pasmo przenoszenia: 40 Hz-20 kHz
Odstęp sygnału od szumu: 80 dB
Ekranowanie magnetyczne: tak
Zewnętrzny wzmacniacz dźwięku: nie
Ciężar: 13 kg
Gwarancja: 24 miesiące
+ funkcja CMSS, dobra jakość dźwięku jak na zestaw głośników do PC, dwudrożne głośniki centralne
– krótki kabel łączący kartę dźwiękową z głośnikami
Cena: 450 zł
pl.europe.creative.com

Firma zadbała również o użytkowników mających w komputerze starsze karty dźwiękowe generujące dźwięk w formacie 5.1 lub 6.1. Wbudowana w zestaw T7900 funkcja CMSS (Creative Multi Speaker Surround) przekształca sygnał z formatu 5.1 lub 6.1 do postaci 7.1.

Inspire T7900 to niezbyt drogi produkt do użytku domowego, ale za to o dobrej jakości.