Mobilne kino

Test małego projektora firmy BenQ o dobrej jasności wyświetlanego obrazu

Znów to samo… Po skończonym dniu pracy boli Cię ręka, chociaż wcale nie spędziłeś ostatnich godzin na siłowni. Cóż to za ciężary, z jakimi musisz zmierzyć się każdego dnia? Policzmy… Przeciętny notebook z dodatkami – 3,5 kg, teczka z dokumentami – 2,5 kg, projektor – 3,5 kg. Łącznie? Prawie 10 kg tego, co nieodzowne. Czy można coś zmienić?

Oczywiście, że tak! Zainwestuj w mały i lekki projektor. Jednym z dobrych przykładów jest BenQ PB2240. Jego ciężar i wymiary pozwolą nieco odetchnąć Twojemu ramieniu. Idealnym i praktycznym dodatkiem okaże się rozpinana z każdej strony torba, dołączona do wymienionego modelu. Szczerze mówiąc, nie widziałem bardziej funkcjonalnego zestawu.

Sam projektor ma wszystkie podstawowe funkcje, wejścia oraz głośnik. Ten ostatni sprawdzi się jedynie jako źródło sygnału podkładowego, chyba że prezentacja będzie prowadzona w kameralnym gronie. W małych pomieszczeniach możemy zmienić tryb pracy zestawu soczewek zamontowanych w projektorze i wyświetlić obraz na powierzchni większej o 22% od nominalnej.

BenQ PB2240
Jasność/kontrast: 2000 ANSI lumenów/2000:1
Lampa: moc  –  200 W; trwałość  –  do 3000 godz.
Technologia/rozdzielczość: DLP/1024×768 pikseli
Dystans projekcji: 1-8 m
Wejścia: D-Sub, S-Video, Composite, Audio (minijack), USB
Wymiary/ciężar: 238x87x180 mm/1,8 kg
Gwarancja  –  rzutnik/lampa: 36 miesięcy/90 dni
+ małe wymiary i ciężar, dobra jasność, pilot i myszka w zestawie
– wysoka cena, przeciętne odwzorowanie kolorów
Cena: 7790 zł (lampa: 1800 zł)
www.benq.pl

Wykorzystanie technologii DLP zapewnia dobrą jakość obrazu, choć z odwzorowaniem kolorów, szczególnie podczas wyświetlania standardowych aplikacji, jest przeciętnie. W czasie oglądania filmów problemy z kolorami nie są już tak dokuczliwe.

Panel sterowania na projektorze i dołączony pilot mają wszystkie niezbędne funkcje, a menu OSD zostało tak skonstruowane, że poruszanie się po nim nie sprawia problemów i szybko docieramy do żądanej opcji.

Ze względu na małą obudowę głośność zainstalowanych wentylatorów jest stosunkowo duża, przez co model ten raczej nie sprawdzi się w domu, chyba że zawiesimy i obudujemy go pod sufitem.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News