Niebiański szyfr

Przesyłając wiadomości tekstowe, pocztę elektroniczną czy też pliki w Internecie, warto niekiedy zadbać o poufność danych. Dzięki programowi CryptoHeaven zaszyfrujemy komunikację prowadzoną za pośrednictwem wszystkich kanałów informacyjnych

Czy w Internecie prześlemy dane w poufny sposób? Rozsądek i doświadczenie podpowiadają, że nie zawsze. Dzięki aplikacji CryptoHeaven znacząco jednak podniesiemy poziom bezpieczeństwa przesyłanych informacji.

Program wykorzystuje algorytm szyfrowania AES Rijndael, kodowanie SHA-256 oraz asymetryczne z kluczami o długości 2048 i 4096 bitów i wymaga założenia specjalnego konta na serwerze producenta. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji wita nas kreator przeprowadzający nas przez ten proces. Wygenerowana będzie para kluczy – prywatny oraz publiczny, wykorzystywane do zabezpieczania transmisji. Hasła do nich nie są nigdzie przechowywane. Warto je dobrze zapamiętać, gdyż nie ma możliwości ich przypomnienia.

CryptoHeaven 2.4.4
Wymagania: Windows 98/Me/NT 4.0/2000/XP/2003, Mac OS X, Unix lub jakikolwiek inny system z obsługą Javy 1.3 lub nowszej, ok. 35 MB na dysku
+ obsługa wielu profili użytkowników, śledzenie dostępu do folderów, możliwość wykorzystania jako zwykłego klienta poczty elektronicznej
– brak obsługi polskich znaków diakrytycznych, mała pojemność darmowego konta
Cena: freeware  –  konto 2 MB (od 2,42 USD do 7,98 USD za miesiąc)
www.cryptoheaven.com

Aby wymieniać się danymi, odbiorca wiadomości również musi dysponować kontem w CryptoHeaven – nie wyślemy zaszyfrowanych danych do „zwykłych” odbiorców poczty elektronicznej. Zakodowane dane możemy przesyłać e-mailem, udostępniać je jako pliki oraz prowadzić rozmowy w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wbudowanego komunikatora.

Wysyłanie i odbieranie poczty odbywa się tak samo jak w zwykłych programach pocztowych. Aby udostępnić foldery innej osobie korzystającej z CryptoHeaven, należy najpierw dodać użytkownika do własnej książki adresowej, a następnie określić jego prawa do poszczególnych folderów. Umieszczając plik w udostępnianym folderze, który de facto znajduje się na serwerze CryptoHeaven, automatycznie pojawia się on w aplikacji u użytkowników mających do niego dostęp. Program pomimo pewnych ograniczeń jest godny polecenia dla osób ceniących prywatność swoich danych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.