Powiedz spamowi stop!

Spam to utrapienie niemal każdego internauty. Spam Bully to godna uwagi propozycja dla wszystkich tych, którzy nadal korzystają z programów Microsoft Outlook lub Outlook Express i boją się otwierać swoją skrzynkę pocztową w obawie przed zalewem spamu

Ze względu na prawdziwą plagę spamu coraz więcej osób przesiada się na doskonale radącego sobie z tym problemem Thunderbirda. Co jednak mają zrobić ci zmuszeni do korzystania z klientów pocztowych Microsoftu? Doskonałą propozycją dla cierpiących na zalew wiadomości-śmieci użytkowników Outlooka lub Outlook Expressa jest najnowsza, trzecia wersja programu Spam Bully.

Po instalacji aplikacja automatycznie integruje się ze strukturami naszego klienta pocztowego. Następnie należy przeprowadzić konfigurację. Jeśli wybierzemy tryb pracy dla zaawansowanych użytkowników, możemy wskazać programowi foldery, które zawierają same dobre wiadomości, oraz te ze spamem (o ile mamy je wydzielone). Na tej podstawie aplikacja uczy się, jak klasyfikować kolejne przychodzące do nas listy.

Spam Bully 3.0.0.16
Wymagania: Windows 98/2000/Me/XP/2003; Outlook 2000/2002/XP/2003 lub Outlook Express 5.x, 6.0, ok. 10 MB na dysku
+ skuteczne powstrzymywanie spamu, integracja z OE
– trudna konfiguracja
Cena: 30 USD
www.spambully.com

W przypadku gdy program zostanie zainstalowany na „gołego” klienta pocztowego lub odpowiednia jego konfiguracja po instalacji z innych przyczyn nie jest możliwa, z pomocą przychodzi opcja samodzielnej klasyfikacji każdej odbieranej wiadomości. Po kilku dniach tego żmudnego filtrowania narzędzie zaczyna automatycznie rozróżniać spam od pożądanych przez nas e-maili.

Z ciekawszych opcji warto zwrócić szczególną uwagę na Bayesowski filtr spamu, który segreguje pocztę, analizując treść. Niepożądane wiadomości odrzucane są też na podstawie czarnej listy serwerów. Funkcja Allow/Block pozwala na dokładne określanie reakcji programu na pojedyncze wiadomości lub całe ich grupy. Mamy możliwość nie tylko blokowania, ale i odbijania e-maili wprost do spamerów.

Spam Bully wymaga nieco wysiłku podczas konfiguracji, jest jednak doskonałą propozycją dla tych, którzy nadal korzystają z Microsoft Outlooka lub Outlook Expressa. Dzięki programowi możemy czuć się spokojni, otwierając swoją skrzynkę pocztową i nie obawiać się morza spamu, które często tam na nas czeka.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.