Po cichutku

Firma BenQ wraz z projektantami z firmy BMW Group Designworks USA opracowała innowacyjny zestaw bezprzewodowy: klawiaturę x730 i mysz M-306. Nietypowość zestawu potwierdza sposób zaprojektowania klawiatury. Regulacja wysokości kąta nachylenia odbywa się w sposób dość specyficzny dla tego typu sprzętu. Klawiaturę umieszczono bowiem na specjalnej podstawce. Poprzez przesuwanie jej w górę lub w dół następuje umieszczenie jej pod wygodnym dla użytkownika kątem. Na szczęście istnieje możliwość odczepienia klawiatury od podstawki.

Kolejną ciekawostką, która wyróżnia ten produkt, są klawisze wykonane w technologii X-Structure Key. To zaawansowany, nożycowy mechanizm zawieszenia klawiszy. Dzięki temu podczas pisania są one niemal bezgłośne.

BenQ x730
Interfejs odbiornika: USB 2.0/PS2
Rodzaj/typ komunikacji: bezprzewodowa/radiowa
Źródło zasilania: po 2 baterie typu AA
Liczba klawiszy funkcyjnych klawiatury: 19
Czułość myszki: 800 dpi
Gwarancja: 24 miesiące
+ innowacyjna konstrukcja, bezgłośna pracaklawiatury
– wysoka cena, brak instrukcji w języku polskim, braki w dokumentacji
Cena: 350 zł
www.benq.pl

Liczba dodatkowych klawiszy jest zadowalająca – 13 internetowych, 6 multimedialnych plus regulacja głośności. Dodatkowo po lewej stronie znajdują się pokrętło Q-Navigator do przewijania stron internetowych oraz dwa przyciski zastępujące te z myszki. Co ważne, wszystkim dodatkowym klawiszom przyporządkować można inne funkcje. Szkoda tylko, że wyboru dokonuje się z ograniczonej, stworzonej przez producenta listy.

Mysz wyposażona jest w szeroką rolkę, co znacznie uprzyjemnia pracę, oraz w pięć programowalnych przycisków. Zasięg obu urządzeń wynosi około 2,5 metra. Dzięki temu zestaw klawiatury i myszki BenQ x730 można wykorzystać również do sterowania aplikacjami multimedialnymi: przewijania klatek filmu DVD lub włączania odtwarzania następnego utworu muzycznego bez konieczności wstawania z fotela.