Sposób na kabel

Z uwagi na istniejące urządzenia komunikujące się z pecetem za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth palącą potrzebą stało się wyposażenie komputerów w tego typu interfejs.

Funkcjonalność peceta można zwiększyć, podłączając do niego MSI Bluetooth Star Hub MS-6871, który obsługuje jednocześnie do siedmiu urządzeń z interfejsem Bluetooth. Do dyspozycji mamy także trzy dodatkowe złącza USB 2.0. Niestety, MS-6871 jest hubem małej mocy (pasywnym), uniemożliwiającym podłączenie urządzeń o poborze prądu większym niż 200 mA. Przykładowo: po przyłączeniu zewnętrznego dysku twardego urządzenie niestety odmówiło współpracy. Na dodatek transfer z prędkością 480 Mb/s (dla USB 2.0) jest możliwy tylko w wypadku kopiowania danych na dysk komputera. W drugą stronę użytkownik musi się zadowolić jedynie transferem 12 Mb/s (USB 1.1).

MSI Star Hub (MS-6871)
Liczba portów USB: 3
Liczba obsługiwanych jednocześnie urządzeń Bluetooth: 7
Przepustowość: 721 Kb/s (Bluetooth 1.2)
Zasięg  –  w pomieszczeniach/na zewnątrz budynku: 10 m/30 m
Obsługiwane systemy: Windows 98/Me/2000/XP
Wymiary: 73,5×73,5×21,5 mm
Gwarancja: 24 miesiące
obsługa do siedmiu połączeń Bluetooth
brak możliwości zasilania niektórych urządzeń z portu USB, mała prędkość transmisji danych (12 Mb/s) z huba (downlink)
Cena: 120 zł
www.msi-polska.pl

Należy jednak pamiętać, że Star Hub jest głównie interfejsem Bluetootha i z tego zadania wywiązuje się bez zarzutu. MS-6871 nie miał problemów z wykryciem, a następnie połączeniem się zarówno z telefonem Sony Ericsson T68i, jak i drukarką Epson PictureMate. Jeśli choć raz korzystaliśmy z danego urządzenia, to jest ono zapamiętywane w historii połączeń i nie istnieje konieczność jego ponownego konfigurowania.

Star Hub przyda sią na pewno każdemu, kto ma urządzenia bezprzewodowe Bluetooth, takie jak telefony komórkowe, słuchawki, klawiatury czy myszki, i chce podłączyć je do komputera bez niepotrzebnej plątaniny kabli.