Dźwiękowe pudełko

Jeśli masz w domu więcej niż jeden komputer, nie musisz już kupować do każdego z nich karty dźwiękowej. Sound Blaster Live! 24-bit External doskonale sprawdza się w roli przenośnego interfejsu audio, który szybko podepniemy do każdego peceta i przeistoczymy go w zestaw kina domowego lub konsolę do gier

Sound Blaster Live! 24-bit. External to bardzo dobra zewnętrzna karta dźwiękowa dla wszystkich użytkowników, którzy szukają mobilnego interfejsu audio. Dzięki złączu USB urządzenie można bowiem w ciągu kilku chwil podłączyć do każdego peceta (również notebooka).

Creative Sound Blaster Live! 24-bit External
Ocena ogólna (POWER): 77
Opłacalność (ECONO): 53
Układ: Creative Sound Blaster Live! 24 – bit
Zgodność: Dolby Digital 5.1, EAX Advanced HD 3.0, CMSS, SoundFont
Próbkowanie: odtwarzanie  –  24 bity, do 48 kHz (w trybie 5.1), do 96 kHz (stereo), nagrywanie  –  24 bity, do 96 kHz
Wejścia: mikrofonowe, liniowe
Wyjścia: analogowe 5.1, słuchawkowe, optyczne i elektryczne S/PDIF, DIN (dla głośników Creative)
Obsługiwane systemy: Windows 2000/XP
Gwarancja: 24 miesiące
bardzo dobra jakość dźwięku, wysoka funkcjonalność, wyjście optyczne S/PDIF, atrakcyjna cena, sterowanie bezprzewodowym pilotem, potencjometry regulacji wzmocnienia sygnału z mikrofonu i natężenia dźwięku
brak kabla optycznego i S/PDIF w zestawie
Cena: 230 zł
pl.europe.creative.com

24-bitowe przetworniki cyfrowo-analogowe na wyjściu Sound Blastera zapewniają dźwięk o bardzo dobrej jakości. Według producenta odstęp sygnału od szumu wynosi 100 dB. Zmierzona podczas testów wartość tego współczynnika była jednak mniejsza o niespełna 10 dB (90,1 dB). Atutami Sound Blastera są funkcja CMSS (Creative Multi-Speaker Surround) oraz dopracowane oprogramowanie sterujące jego pracą.

Zaletą urządzenia jest niska cena. Za nieco ponad 200 zł otrzymujemy dobrej jakości interfejs audio, który świetnie spisuje się nie tylko podczas gier, ale też gdy słuchamy muzyki z płyt CD-Audio lub plików MP3. Co więcej, może on stanowić podstawę prostego systemu kina domowego. Do odtwarzania ścieżki dźwiękowej z filmów DVD potrzebny będzie nam programowy odtwarzacz (np. PowerDVD lub WinDVD) bądź sprzętowy dekoder Dolby Digital (np. Creative DDTS-100).

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.