I Shakespeare niestraszny

Język angielski staje się już współczesną łaciną, dlatego warto inwestować w jego naukę. Jeśli chcesz się nim dobrze posługiwać, powinieneś też wziąć się za naukę idiomów i phrasal verbs. Pomoże Ci w tym Profesor Henry 5.0 - Idiomy & Phrasal Verbs

Podczas nauki języka obcego warto poznawać nie tylko zwroty i słówka, ale również idiomy. Biegłe nimi władanie jest podstawą komunikacji na wyższym poziomie. Profesor Henry 5.0 – Idiomy & Phrasal Verbs to program do nauki języka angielskiego, przygotowany, by pomóc uczącym się w przyswojeniu idiomów oraz tzw. phrasal verbs. Autorzy adresują kurs do uczniów średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Ogromną zaletą aplikacji jest fakt, że zwroty (w sumie 1402) pojawiają się zawsze w przykładowych zdaniach (zatem w kontekstach), a wszystko czytane jest przez native speakerów. Dodatkowo program zawiera udźwiękowiony słownik oraz zestawy testów.

Naukę zaczynamy z czystym kontem przyswojonego słownictwa. Możemy wybrać, czy chcemy uczyć się tylko „phrasali”, tylko idiomów czy też pojęć należących do obu kategorii. Sami również decydujemy, ile słówek chcemy nauczyć się w jednej sesji. Dodatkowo możemy ćwiczyć rozumienie ze słuchu albo pisownię. Każdą sesję kończy statystyczne zestawienie popełnionych błędów. Programy z serii Profesor Henry zawierają mechanizm generowania lekcji powtórkowych, których zakres jest wyznaczany automatycznie na podstawie przerobionego materiału, tak aby zoptymalizować nasze postępy w nauce.

Profesor Henry 5.0  –  Idiomy & Phrasal Verbs
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, ok. 60 MB na dysku
bogactwo merytoryczne, możliwość nagrywania własnej wymowy
niezbyt intuicyjny interfejs
Cena: 29,90 zł
www.edgard.com.pl

Z aplikacji zainstalowanej na jednym komputerze może swobodnie korzystać kilka osób, gdyż każdy użytkownik ma w niej osobne konto. Do dyspozycji mamy również opcję Nagrywanie, pozwalającą na efektywniejsze ćwiczenie wymowy poprzez porównywanie jejz głosem lektora.

Dzięki mnogości funkcji, ich zróżnicowaniu i dobrej wartości merytorycznej program staje się idealnym narzędziem do nauki trudno przyswajalnych elementów języka angielskiego. Od siebie musimy dodać tylko zapał, który niewątpliwie się przyda, ponieważ interfejs aplikacji nie należy do najbardziej intuicyjnych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.