Smoczy organizator

Czy MS Outlook to najlepszy PIM na świecie? Być może, ale nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Całkiem dobrym jego zastępcą jest polski program Draco Organizer

O ile nie wykorzystujemy naszego komputera jedynie jako konsoli do gier, wcześniej lub później na pewno przyda się nam program do zarządzania informacją osobistą (PIM). Jedną z bardziej znanych na polskim rynku aplikacji tego typu jest Draco Organizer.

Program występuje w dwóch edycjach – darmowej Home, wyświetlającej reklamy, oraz płatnej Professional, pozbawionej oczywiście tego „dodatku”. Pierwszą wersję Draco opisywaliśmy już w numerze 5/2003 (patrz: $(LC60379:Test programu Evidence Eliminator 5.0)$). Jedną z ważniejszych nowości edycji 2.0 jest wprowadzenie profili użytkowników, zatem każda osoba korzystająca z programu może dysponować własnym zestawem kontaktów, terminów, kont pocztowych itp. Moduł poczty wyposażono w mechanizmy antyspamowe oraz możliwość blokowania pobierania plików graficznych osadzanych w wiadomościach HTML (opcja ta dopiero od niedawna dostępna jest w MS Outlooku). Udostępniono również szyfrowanie PGP. Wysłane wiadomości SMS już nie znikają „w powietrzu”, ale przechowywane są w osobnym archiwum. Całkiem nowy jest także mechanizm bazodanowy, wykorzystywany w aplikacji. Na szczęście użytkownicy pierwszej wersji nie stracą swoich informacji, gdyż korzystając z dodatku Draco Emigrant, mogą przekonwertować swoje dane do nowego formatu.

Draco Organizer Professional 2.1.3
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 12 MB na dysku
profile wielu użytkowników, mechanizmy antyspamowe, szyfrowanie PGP, częste aktualizacje
nie zawsze sprawnie działający moduł wysyłania wiadomości SMS
Cena: 149 zł (wersja Home  –  darmowa)
www.dracosoftware.pl

Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, choć dopatrzyć się można kilku drobnych niedogodności. Na przykład podczas procesu aktualizacji jesteśmy ponownie proszeni o wpisanie klucza rejestracyjnego, a moduł wysyłania SMS-ów działa… czasami (choć tu część winy zrzucić zapewne można na operatorów bramek SMS). Trochę czasu trzeba też poświęcić na naukę znaczenia ikon interfejsu, a niektórym z nich przyda się po prostu „facelifting”. Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że Draco Organizer wart jest nie tylko uwagi, ale także swojej ceny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.