Szybko i za darmo

Test programu Free Download Manager 1.8

Free Download Manager to jeden z wielu programów do pobierania plików z Sieci. Ta darmowa aplikacja dysponuje wszystkimi standardowymi funkcjami, w które są zazwyczaj wyposażone konkurencyjne narzędzia. Należą do nich: możliwość dzielenia zbiorów na części, ustalanie priorytetu (kolejności) pobierania czy też wreszcie śledzenie w dzienniku logów samego procesu downloadu.

Jeżeli pobieramy plik audio lub wideo, FDM umożliwia podgląd tego fragmentu, który już znalazł się na naszym dysku. Program pozwala także na zaplanowanie procesu pobierania. Wystarczy wskazać odpowiedni typ zadania oraz miejsce, z którego będą ściągane dane. Następnie pozostaje tylko określić czas i godzinę rozpoczęcia transferu, a program, działając w systemowym zasobniku, wykona wszystkie prace samodzielnie.

Free Download Manager 1.8
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, Internet Explorer 5.0 lub nowszy
+ ergonomiczny interfejs, pobieranie witryn WWW, organizator, brak adware’u
– program integruje się tylko z Internet Explorerem
Cena: freeware
www.freedownloadmanager.org

Do nowości wersji 1.8 należą przede wszystkim obsługa „skórek”, wprowadzenie powiadomień dźwiękowych oraz możliwość samodzielnego konfigurowania elementów interfejsu. Program potrafi ponadto pobrać listę adresów internetowych z systemowego Schowka. Autorzy opisywanego narzędzia opracowali algorytm pobierania danych, dzięki któremu będą one szybko i spójnie zapisywane na dysku twardym naszego komputera.

Reklama

Bardzo ciekawą funkcją FDM jest również możliwość ściągania całych witryn WWW, do czego zazwyczaj są wykorzystywane płatne aplikacje. Dodatkowo w wypadku FDM otrzymujemy możliwość dokładnego skonfigurowania tego procesu, tzn. ustalenia, czy wraz z daną witryną powinny być również pobierane pliki stylów CSS, obrazki albo zgromadzone w danym serwisie zbiory (np. PDF i DOC).

Free Download Manager 1.8 to całkiem dobre i darmowe narzędzie, które nie zawiera spyware’u. Jedynym mankamentem jest to, że integruje się tylko z IE.