Budujemy mosty

Czy łączenie oddalonych od siebie segmentów sieci LAN jest trudne? Gdy mamy do dyspozycji bezprzewodowy most WET54GS5 firmy Linksys, okazuje się, że nie!

Połączenie tylko pozornie niedaleko od siebie położonych dwóch segmentów sieci to czasami nie lada problem. Ułożenie kabla sieciowego w niektórych wypadkach nie zawsze jest łatwe, tanie, a czasami wręcz niemożliwe. Wtedy alternatywą staje się bezprzewodowe połączenie oddalonych części sieci. Aby tego dokonać, musimy dysponować dwoma urządzeniami pracującymi jako bezprzewodowe mosty sieciowe.

Jednym z takich produktów jest Linksys WET54GS5, który Ponadto most ten jest też pięcioportowym przełącznikiem ethernetowym. Obsługa protokołu STP (Spanning Tree Protocol) zapobiega pętlom przełączania, jeśli zdecydujemy się na połączenia redundantne między urządzeniami sieciowymi. WET54GS5 pozwala na sterowanie ruchem (funkcja QoS). Co ciekawe, użytkownik może zdefiniować wartości prędkości wysyłania i pobierania danych nie tylko dla poszczególnych portów sieci LAN, ale także dla części Wi-Fi. Definiując tzw. access listy, ograniczymy lub udostępnimy komputerom wybrane zasoby sieciowe. Dodatkowo funkcja tworzenia VLAN-ów sprawia, że struktura naszej sieci jest bardzo elastycznie zarządzana.

Linksys Wireless-G Ethernet Bridge WET54GS5
Maks. transfer danych: 54 Mb/s
Liczba portów switcha: 5 portów samokrosujących
Protokoły bezpieczeństwa WLAN: WEP 64-bit., 126-bit.; Radius, WPA, WPA-PSK
Obsługa VLAN-u: tak
Gwarancja: 36 miesięcy
rozbudowane możliwości konfiguracyjne, obsługa protokołów STP i QoS, metalowa obudowa
wysoka cena
Cena: 785 zł
www.fen.pl

Prędkość transmisji danych WET54GS5 jest uzależniona od odległości między mostami. Jeśli nie przekracza ona kilkudziesięciu metrów, wówczas użytkownik nie powinien odczuć dyskomfortu związanego z niższą szybkością przesyłu danych. Wydawałoby się, że urządzenie z tak rozbudowanymi funkcjami będzie trudne do skonfigurowania, ale wcale tak nie jest. Mostem zarządza się za pomocą przeglądarki WWW, co w połączeniu z łatwym w nawigacji i przejrzystym interfejsem konfiguracyjnym powoduje, że WET54GS5 jest bardzo funkcjonalny.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.