Dla początkujących

Nowa drukarka Lexmark Z735 to niedrogie urządzenie dla początkujących użytkowników komputerów. Jest bardzo tania, ale mimo to jakość uzyskiwanych wydruków stoi na zadowalającym poziomie, a ergonomia obsługi pozostaje bez zarzutu

Drukarka Lexmark Z735 przeznaczona jest dla użytkowników niemających zasobnych portfeli. Niemniej w swojej klasie cenowej urządzenie to wyróżnia się pod kątem funkcjonalności, ergonomii sterownika i dość dobrej jakości wydruków.

Model ten zajmuje bardzo niewiele miejsca na biurku. Sterownik drukarki jest wzorem prostoty, przejrzystości oraz funkcjonalności. Nawet najmniej doświadczeni, początkujący użytkownicy będą w stanie odnaleźć interesujące ich ustawienia.

Lexmark Z735
Ocena ogólna (POWER): 75
Opłacalność (ECONO): 87
Interfejs: USB 2.0 Full Speed
Szybkość druku cz.-b./kolor: 15/15 str./min
Obsługiwane systemy: Windows 98 SE/Me/2000/XP
Masa: 2,3 kg
Gwarancja: 12 miesięcy
niewielkie rozmiary, prosty, przyjazny, spolonizowany sterownik, bardzo dobry stosunek jakości do ceny
widoczny mały raster, brak tuszów fotograficznych
Cena: 170 zł
www.lexmark.pl

Jakość wydruków z dokumentów biurowych stoi na średnim poziomie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podczas druku prezentacyjnego korzystać należy co najmniej z trybu Normal. Oczywiście najlepiej wyglądają wydruki w trybie Best photo, jednak wtedy zużywane są duże ilości atramentów. Wydruki fotografii cechują się zadowalającym odwzorowaniem kolorów oraz szczegółów. W obszarach przejść półtonalnych widoczny jest raster, ale mimo to odcienie skóry zwykle oddawane są prawidłowo.

Lexmark Z735 dostarczana jest w komplecie z zasobnikiem zawierającym tusze w kolorach cyjan, magenta oraz żółtym. Producent nie przewidział stosowania drugiego zasobnika z atramentem czarnym lub też inkaustami fotograficznymi. Nowy kartridż CMY kosztuje około 80 złotych.

Drukarkę Lexmark X735 polecam osobom sporadycznie drukującym dokumenty, którym zależy na zakupie taniego urządzenia. Co więcej, niska cena w przypadku tego modelu nie oznacza kiepskiej jakości wydruków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.