Programy pod ręką

Użytkownicy często korzystający z obcych komputerów wiedzą doskonale, ile czasu zajmuje przystosowanie używanych programów do własnych upodobań. Pół biedy, jeśli na maszynie jest zainstalowany system Windows z naszym profilem użytkownika. Gdy go nie ma, pozostaje nam przyzwyczaić się do takiego wyglądu i konfiguracji aplikacji, jaki zastaniemy, lub wymienić czym prędzej pendrive’a na model z wbudowaną technologią U3, która zaprezentowana została na początku roku w czasie targów Consumer Electronics Show 2005 (patrz: $(LC125508:W kieszeni i na kółkach)$).

U3 i personalizacja

Platforma U3, implementowana na razie tylko w kluczach USB, pozwala przenosić i uruchamiać programy wprost z pendrive’a na różnych maszynach. Aplikacje skonfigurowane są według naszych osobistych preferencji. Bez względu na to, na jakim komputerze którakolwiek z nich zostanie uruchomiona, zawsze będzie wyglądała tak samo i zapewni nam dostęp do danych zapisanych w pamięci USB. Krótko mówiąc, pendrive z technologią U3 to minidysk z zainstalowanymi i gotowymi do działania programami.

Kingston U3 DataTraveler 1 GB
Interfejs: USB 2.0 Hi-Speed
Pojemność: 1 GB
Sprzętowe/programowe zabezpieczenie przed zapisem: nie/tak
Obsługiwane systemy: Windows 2000 SP4/XP
Wymiary (dł.×szer.×wys.): 67×20×9 mm
Gwarancja: 60 miesięcy
dobra wydajność, bardzo łatwa obsługa oprogramowania U3
na razie mała liczba programów U3
Cena: 320 zł
www.kingston.com

Jednym z pierwszych kluczy USB z funkcją U3, jaki został wyprodukowany, jest Kingston U3 DataTraveler. Miałem okazję przetestować model o pojemności 1 GB. Pod względem wyglądu urządzenie niczym się nie różni od innych pendrive’ów – ot, mały, plastikowy przedmiocik z zaczepem na smycz. Do DataTravelera nie została dołączona żadna płyta CD z oprogramowaniem, na nim samym również nie zostały zapisane żadne użytkowe aplikacje typu U3, ale baczny czytelnik dowie się z ulotki, że programy dla platformy U3 znajdują się na stronie www.u3.com.

Więcej:bezcatnews