Sieciowy zbieracz

Po wyszukaniu informacji w Internecie zapisujesz je na dysku, używając przeglądarki WWW? Jeśli chcesz, aby zadanie to było prostsze, wypróbuj specjalne narzędzie SliceTheWeb

Czasami przeglądając zasoby Sieci, chcemy w jakiś sposób utwalić wyszukane informacje. Najprościej jest zapisać stronę WWW z poziomu przeglądarki internetowej. Szybko przekonamy się, że nie jest to najlepszy sposób. Problematyczne jest np. pobieranie jedynie fragmentów interesujących nas witryn oraz katalogowanie takich danych.

Znacznie wygodniejszą metodą będzie zastosowanie specjalistycznego narzędzia – SliceTheWeba. Aplikacja oprócz archiwizowania całych stron internetowych potrafi zapisywać fragmenty z wybranymi informacjami. Naturalnie uzyskamy dostęp do nich nawet wtedy, gdy nie będziemy podłączeni do Sieci. Wszelkie wycinki i strony przechowywane są na dysku twardym. SliceTheWeb pozwala na drukowanie, przeszukiwanie i wyświetlanie danych (notatek) pogrupowanych według stworzonych kategorii, adresów pobranych stron lub dat ich zapisania. Przydatny jest również moduł importu stron internetowych znajdujących się już na dysku twardym. Proces archiwizowania polega na wywołaniu polecenia Slice-TheWeb z menu kontekstowego przeglądarki. Pobierając dane, określamy, co ma zostać skopiowane (np. obrazki, skrypty).

SliceTheWeb 1.6.42
Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP, Internet Explorer 5.5 lub nowszy, ok. 3,5 MB na dysku
szybki i łatwy dostęp do informacji, przejrzyste menu programu
brak obsługi polskich znaków diakrytycznych, tylko 50 wpisów w darmowej wersji
Rejestracja: 25 USD, Unlimited edition (bez limitu wpisów) – 50 USD
www.slicetheweb.com

Aplikacja prezentuje dane w przejrzysty sposób, a dodatkowo wyświetla statystyki, np. liczbę i wielkość wycinków tekstowych, liczbę zapamiętanych obrazków i adresów URL. Standardowo Slice-TheWeb integruje się z Internet Explorerem i rezyduje na Pasku narzędzi. Aplikacja działa również w Firefoksie, należy tylko zainstalować wtyczkę dostępną na stronie producenta.

Osobom dbającym o porządek na dysku, które nieustannie pobierają dane z Sieci, narzędzie to przypadnie do gustu. Główną wadą programu jest to, że w wersji darmowej pozwala on na wprowadzenie jedynie 50 wpisów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.