Uniwersalny podglądacz

Podejrzewasz, że podczas Twej nieobecności w domu któryś z domowników myszkuje w Twoim pokoju? Zainwestuj więc w dowolną kamerę i zainstaluj program CamUniversal

CamUniversal to doskonały program do monitoringu wideo. Aplikacja pozwala na jednoczesną obsługę popularnych kamer internetowych, kamer IP oraz wielu innych urządzeń wideo, np. tunerów telewizyjnych czy kart przechwytujących wideo, a także kamer zdalnych – podłączonych do innych komputerów.

Pracę z programem rozpoczynamy od dodania przynajmniej jednej kamery do listy urządzeń monitorujących. Podczas wstępnej konfiguracji wybranego źródła obrazu należy określić kodeki audio i wideo, z których będziemy korzystali podczas kompresji strumienia multimedialnego. Gdy uporamy się z ustawianiem podstawowych parametrów kamery, musimy skonfigurować pozostałe opcje związane z tworzeniem tzw. listy zadań zaplanowanych. Dodajemy tam warunki, które uaktywnią określoną akcję. Na przykład na skutek wykrycia ruchu w ustalonej przez nas przestrzeni monitorowania CamUniwersal połączy komputer z Internetem, a następnie rozpocznie wykonywanie zdjęć lub zapisze sekwencję wideo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby program automatycznie wysłał zbiory z takimi danymi na serwer FTP lub też zdefiniowany adres e-mail. Dodając zadania, należy uważać na funkcję automatycznego usuwania plików. Domyślnie kasowanych jest pięć najstarszych zbiorów z katalogu głównego C:\!

CamUniversal 2.3
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, .NET Framework 1.1, ok. 3 MB na dysku
obsługa zdalnych kamer, wykrywanie ruchu
niedokładne tłumaczenie na język polski, niebezpieczne domyślne ustawienia kasowania plików
Rejestracja: 49,95 USD
www.crazypixels.com

Aplikacja w teorii pozwala uruchomić serwer WWW z przekazem obrazu. Niestety, moje próby włączenia go się nie powiodły. Program potrafi za to pełnić rolę serwera wideo dla innych instancji CamUniversal. W aplikacji obsługującej więcej niż jedną kamerę wideo bardzo jednak brakuje funkcji ustalenia wspólnej konfiguracji dla grupy urządzeń. W wypadku CamUniversal czynności konfiguracyjne musimy cierpliwie przeprowadzić dla każdego urządzenia z osobna.

Pomimo ograniczeń uważam, że testowane narzędzie na pewno przyda się każdemu, kto chce monitorować np. swoje mieszkanie, używając kilku kamer.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.