Z rzymskiego legionu

Test obudowy Cooler Master Centurion 531

Przykładem dobrze zaprojektowanej i solidnie wykonanej obudowy jest Centurion 531 z „rzymskiej” serii firmy Cooler Master. Aluminiowy, bardzo elegancki przedni panel w naturalnym kolorze tego metalu od razu przyciąga wzrok. Do montażu podzespołów (z wyjątkiem płyty głównej) nie są nam potrzebne żadne narzędzia. Karty rozszerzeń przytrzymują zatrzaski, a napędy 5,25″ i dwa z pięciu 3,5″ wystarczy włożyć do zatoki i zablokować zapadką. Pozostałe trzy zatoki 3,5″ obrócone są o 90° w stosunku do osi obudowy, co bardzo ułatwia montaż dysków twardych. „Twardziele” instaluje się w szynach, które wkłada się w otwory napędu, a następnie wsuwa na miejsce.

Cooler Master Centurion 531
Ocena ogólna (POWER): 85
Opłacalność (ECONO): 70
Typ obudowy/kolor: miditower/srebrna
Materiał ścianki przedniej/szkieletu: aluminium/stal
Wymiary (dł.xszer.xwys.): 485x208x442 mm
Liczba zatok 5,25″/3,5″: 5/5
Liczba miejsc na karty rozszerzeń: 7
Liczba złączy USB/FireWire: 2/1
Wyświetlacz LCD/panel audio/zasilacz: nie/tak/nie
Masa: 8 kg
Gwarancja: 24 miesiące
elegancki wygląd, możliwość montażu napędów i kart rozszerzeń bez użycia narzędzi, aluminiowy panel przedni, filtr przeciwkurzowy, przedni wentylator chłodzący dyski twarde
brak maskownic dla napędów
Cena: 270 zł
www.coolermaster.com

Funkcjonalność obudowy podnoszą też wyprowadzenia gniazd USB, FireWire i audio, znajdujące się na górnej ściance. Cennym dodatkiem jest filtr przeciwkurzowy umieszczony tuż za przednim panelem, chroniący przed wnikaniem do obudowy brudu i pyłu. Atrakcyjnie wygląda również wentylator ze świecącymi na niebiesko diodami LED, zasysający powietrze i kierujący je wprost na kosz z dyskami twardymi. Jedynym mankamentem jest brak aluminiowych maskownic dla stacji dyskietek i napędów optycznych. Do tak eleganckiego metalu niezbyt pasuje plastik w kolorze pecetowego beżu.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News