Zabawa w podkręcanie

Test płyty głównej AMD Socket 939

Produktów firmy DFI z serii LanParty nie trzeba nikomu reklamować. Są to przede wszystkim płyty główne przeznaczone dla fanatyków ekstremalnego podkręcania. Nie inaczej jest również w przypadku modelu LanParty UT SLI-D.

Cechą charakterystyczną urządzenia są rozbudowane funkcje BIOS-u, pozwalające praktycznie na dowolną modyfikację większości parametrów. Przydatną funkcją jest możliwość zapisania aż czterech indywidualnych profili BIOS-u. Ponadto LanParty UT SLI-D zapewnia wsparcie dla technologii SLI (jako jedna z nielicznych płyt głównych otrzymała odpowiedni certyfikat nVidii). W konstrukcji urządzenia zwracają uwagę zworki zamiast standardowego terminatora, służące do zmiany trybu pracy (SLI lub zwykłego).

DFI LanParty UT SLI-D
Ocena ogólna (POWER): 94
Opłacalność (ECONO): 49
Obsługa procesorów: Athlon 64 (Socket 939)
Chipset: nVidia nForce4 SLI
Liczba gniazd pamięci: 4
Liczba złączy PCI/AGP/PCI-E x16/PCI-E x1: 2/0/2/2
Liczba złączy EIDE/SATA: 2/4
Obsługa RAID: 0, 1, 0+1
Liczba złączy USB/FireWire: 6/1
Układ dźwiękowy: ośmiokanałowy (7+1)
Karty sieciowe: 2 x 1 Gb/s
Gwarancja: 24 miesiące
duża wydajność, rozbudowany BIOS, tryb pracy SLI
wysoka cena
Cena: 715 zł
www.komputronik.pl

Zaletą LanParty UT SLI-D jest zintegrowany z BIOS-em program MemTest86+, za pomocą którego możemy sprawdzić stabilność pracy podkręconych modułów RAM. Na płycie znajduje się też specjalna zworka, której przestawienie pozwala na poszerzenie zakresu regulacji napięcia dla pamięci RAM-u z 2,5-3,1 V aż do 2,5-4,0 V!

Pracując na standardowych ustawieniach, płyta osiąga wydajność plasującą produkt DFI w czołówce rankingu płyt głównych Socket 939. Jeśli dodamy do tego duże możliwości podkręcania, to otrzymamy naprawdę bardzo szybką platformę. Pod warunkiem że stać nas na wydatek około 700 złotych, bo tyle niestety trzeba zapłacić za ten produkt.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News