Zanim zwiedzisz Londyn

Rozmówki angielskie w miesiąc to zestaw składający się z książeczki, programu do nauki i materiałów dźwiękowych w formacie MP3. Wyznaczany przez komputer system powtórek pozwoli użytkownikowi na optymalne przyswojenie najważniejszych zwrotów i słówek, przydatnych w każdej podróży

Wyjeżdżając za granicę z rozmówkami w kieszeni, zawsze czujemy się pewniej. Dzięki nim zrobimy zakupy, zamówimy jedzenie w restauracji i dogadamy się z lekarzem. Zamiast wertowania małej książeczki ze słówkami Wydawnictwo SuperMemo World proponuje nam opanowanie najważniejszych zwrotów w 30 dni!

W programie Rozmówki angielskie w miesiąc znajdziemy około 3000 słów i zwrotów podzielonych na 10 kategorii tematycznych – od pozdrowień po napisy informacyjne. Naukę rozpoczynamy od przeglądania grup zwrotów. Są one czytane przez lektora, a my patrzymy, słuchamy i przyswajamy. Nagranie możemy w dowolnej chwili zatrzymać i ponownie odsłuchać wybrany przez nas zwrot. W trybie Nauka każda fraza pojawia się na ekranie pojedynczo. Osoba ucząca się powinna podać angielską wersję i porównać ją z odpowiedzią. Możemy również nagrać swoją wymowę i wielokrotnie ją odsłuchać.

Rozmówki angielskie w miesiąc
Wymagania: Windows 98/Me/NT/2000/XP, ok. 60 MB na dysku
duża liczba zwrotów, możliwość nagrywania własnej wymowy
niezbyt intuicyjny interfejs
Cena: 19,90 zł
www.supermemo.pl

Ważnym elementem programu jest opcja oceniania własnych postępów w sześciostopniowej skali. Aplikacja na podstawie naszej samooceny wyznaczy termin kolejnych powtórek, które będą rozpoczynały każdy kolejny dzień nauki. Jeżeli czujemy, że nie zapamiętaliśmy zwrotów zbyt dobrze, mamy możliwość przerwania nauki i przejścia do opcji Utrwalanie, gdzie program będzie sprawdzał naszą znajomość tych fraz, z których wystawiliśmy sobie ocenę poniżej dobrej.

Program oferuje trzy stopnie nauki: początkujący, podstawowy i zaawansowany. W tym ostatnim polecenia dostępne są jednak tylko po angielsku. Na płycie znajduje się również aplikacja do nauki oraz nagrywania wszystkich zwrotów i słów w formacie MP3, co pozwala na powtarzanie materiału nie tylko przed komputerem. Zestaw zawiera też książeczkę, w której wszystkie słowa i zwroty zostały pogrupowane w kategorie oznaczone kolorami. To ona właśnie – towarzysząc nam w podróży – uzupełni luki w naszej pamięci. A zatem czas wyruszyć w drogę!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.