Posprzątaj Outlooka

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do inwazji spamu na nasze skrzynki pocztowe. Nie musimy się jednak poddawać. Dajmy odpór sieciowym "śmieciom" za pomocą dość ciekawego mechanizmu obronnego - programu SPAMfighter

Stale zwiększająca się liczba niechcianych przesyłek e-mailowych, które wprost zalewają nasze skrzynkcji pocztowe, zmusza nas do sięgania po specjalne programy filtrujące. Takie aplikacje przydają się nawet wtedy, gdy nasz serwer zapewnia już ochronę antyspamową, ponieważ jego filtry nie zawsze wyłapują wszystkie niepożądane listy.

Jednym z narzędzi pomocnych przy automatycznej segregacji wiadomości jest SPAMfighter, współpracujący z najpopularniejszymi klientami poczty elektronicznej: Outlookiem i Outlook Expressem. Aplikacja instaluje się w postaci dodatkowego paska narzędzi i tworzy specjalny folder na „śmieci” w programie pocztowym. Filtrowanie e-maili odbywa się na podstawie internetowej bazy danych SPAMfightera, a użytkownik może dodatkowo określić tzw. białe i czarne listy adresów oraz domen. Interesująca jest także opcja blokowania wiadomości napisanych w określonych językach (np. chińskim lub hebrajskim).

SPAMfighter 3.9.3
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, Outlook lub Outlook Express
białe i czarne listy, obsługa wielu kont pocztowych, blokowanie wiadomości napisanych w określonym języku
niska skuteczność, brak polskiej wersji
Licencja/rejestracja: freeware (Standard)/29 USD (Pro)
www.spamfighter.com

Niestety, skuteczność programu pozostawia wiele do życzenia. Po tygodniu użytkowania, mimo wstępnej nauki porcją 80 „listów-śmieci”, bardzo dużo niechcianej poczty nadal lądowało w Skrzynce odbiorczej (filtr przepuścił więcej „śmieci”, niż zablokował). Dodatkowo jeden z subskrybowanych przeze mnie biuletynów został przez SPAMfightera potraktowany jako spam. Praca z programem przebiega jednak bardzo intuicyjnie i z jego obsługą nie będą mieli kłopotów nawet początkujący.

Po zainstalowaniu SPAMfightera przez 30 dni możemy przetestować wersję Pro. Po tym okresie wprowadzone zostaną pewne ograniczenia (np. nie będzie można blokować listów według języków, w których zostały napisane), a program zacznie pracować w bezpłatnej edycji Standard.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.