Przenośny fotolab

Jeśli chcemy drukować swoje cyfrowe zdjęcia na urlopie, to drukarka HP Photosmart 385 wyposażona w akumulator, bądź zasilacz samochodowy wydaje się być idealnym rozwiązaniem, szczególnie, że jakość drukowanych przez nią zdjęć jest bardzo dobra

Drukarka fotograficzna HP Photosmart 385 jest następczynią modelu 375. Na pierwszy rzut oka obie „plujki” właściwie się nie różnią. Zmiany nastąpiły wewnątrz urządzenia. Po pierwsze, zmodyfikowano algorytmy korekcji kolorów, a co za tym idzie, poprawiła się jakość wydruków pod kątem odwzorowania kolorów. Po drugie, ulepszono czytnik kart flash – teraz działa on szybciej.

Niestety, pozostała także część wad z poprzedniego modelu. Nadal na niektórych wydrukach widoczny jest nieznaczny raster. Kolorowe zdjęcia drukuje się jedynie za pomocą standardowego zestawu tuszów CMY, dlatego na wydrukach kolorowych z wieloma czarnymi czy też szarymi elementami tracimy głębię pełnych przejść tonalnych.

HP Photosmart 385
Ocena ogólna (POWER): 90
Opłacalność (ECONO): 56
Interfejs: USB 2.0 Full Speed
Minimalny czas wydruku zdjęcia 10×15 cm: 45 s
Obsługiwane systemy: Windows 98 SE/Me/2000/XP, Mac OS X
Masa: 1,35 kg
Gwarancja: 12 miesięcy
duży, czytelny ekran LCD, bogaty wybór dodatkowych akcesoriów, dobra jakość wydruków
użycie kolorowych tuszów wyklucza jednoczesne stosowanie czarno-białego zasobnika fotograficznego
Cena: 850 zł
www.hp.pl

Na pochwałę zasługuje obsługa wielu formatów plików, i to nie tylko typowo „zdjęciowych”. Oprócz JPEG-a i TIFF-a drukarka obsługuje również sekwencje filmowe AVI, MOV oraz MPEG-1, w wypadku których drukuje serię klatek na jednym arkuszu. Na bogatej liście opcji znajduje się także bezprzewodowe drukowanie za pomocą interfejsu Bluetooth. Na swobodne podróżowanie z drukarką pozwalają wbudowany akumulator, torba i zasilacz w postaci adaptera samochodowego do gniazda zapalniczki.

Dobrej jakości wydruki oraz dość duża funkcjonalność to najważniejsze zalety urządzenia. Radziłbym jednak poczekać na nowe modele drukarek, które mają charakteryzować się znacznie niższymi kosztami eksploatacji i poprawioną jakością wydruków.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.