Profesor Henry

Choć podstawę nauki każdego języka stanowi opanowanie gramatyki, bez znajomości odpowiedniej liczby wyrazów i tak z nikim się nie porozumiemy. Naukę słówek warto wesprzeć programem komputerowym. Jednym a godnych polecenia jest Profesor Henry 5.0 Angielski Słownictwo 3&4

Firma Edgard Multimedia wydała kolejną wersję programu do nauki języka angielskiego z serii Profesor Henry. Dwupłytowy zestaw ma pomóc w nauce słownictwa na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Pakiet oferuje 30 działów tematycznych, 16 typów ćwiczeń, 11 000 słówek i zwrotów, 8 godzin nagrań rodowitych Anglików oraz inteligentny system powtórek.

Wyrazy przeznaczone do nauki (tylko wersja brytyjska języka angielskiego) wybrano, kierując się częstotliwością występowania danych słów we współczesnym języku oraz analizą egzaminów FCE i CAE z ubiegłych lat. Poziomy 3. i 4. mają również korespondować odpowiednio z wymaganiami B2 oraz C1 Rady Europy, więc program pomoże nam się przygotować nie tylko do egzaminów Cambridge, ale również do matury czy do egzaminów TELC.

Po instalacji i założeniu konta użytkownika rozpoczynamy naukę według osobistych preferencji. Warto skorzystać z multimedialnej prezentacji „Jak się uczyć?”. Ćwiczenia na słówkach pozwalają na poznanie ich w formie pisemnej, dźwiękowej i po przetłumaczeniu oraz na zrozumienie kontekstu danego zwrotu. Ćwiczenia na zdaniach z kolei uczą nas użycia słów i fraz w typowych konstrukcjach oraz pokazują różne, zależne od kontekstu, użycia zwrotów i kolokacji językowych.

Profesor Henry 5.0 Angielski Słownictwo 3&4
Wymagania: Windows 9x/Me/NT 4.0 PL/2000 PL/XP PL, ok. 70 MB miejsca na dysku
użyteczne skróty klawiaturowe, zaawansowane możliwości personalizacji
Cena: 59,90 zł
www.jezykiobce.pl

Podobnie jak w innych programach z serii Profesor Henry, metoda nauczania oparta jest na automatycznym wyznaczaniu powtórek, od których przy każdym uruchomieniu programu będziemy zaczynali naukę. Terminy powtórek dostępne są po kliknięciu ikony Statystyki, a informacje o postępach zobaczymy w części Wyniki, gdzie graficznie przedstawiany jest materiał przeznaczony do nauki, jak i ten już opanowany.

Jeżeli chcemy przygotować jakiś konkretny zakres materiału, możemy wyznaczyć ćwiczenia tylko z niego, a nawet dopisać własne słówka do bazy danych. Od siebie musimy dodać tylko dobre chęci i trochę dyscypliny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.