Mały, szybki przyjaciel

PQI Intelligent Stick PRO 170 to miniaturowy pendrive, który z łatwością można schować do portfela. Jednak małe gabaryty nie przeszkodziły mu w uzyskaniu dobrej wydajności

Bardzo dobre wyniki osiągane przez pendrive’y firmy PQI stawiają je w gronie jednych z najlepszych urządzeń tej kategorii. Intelligent Stick PRO 170 512 MB to jeden z najnowszych modeli PQI, a jednocześnie jedna z najmniejszych pamięci flash USB na świecie. Ma on 33 mm długości, 18 mm szerokości i 2,8 mm grubości. Bez dodatkowej obudowy waży niecałe 3 gramy! Urządzenie jest bardzo małe, więc nietrudno je gdzieś zgubić. Lepiej więc nie trzymać na Intelligent Sticku PRO 170 tajnych danych firmowych ani listów miłosnych adresowanych do kochanki.

Nie tylko małe wymiary są atutem Intelligent Sticka. Zaletami są również bardzo dobra wydajność i dodatkowe wyposażenie. Zmierzona średnia prędkość zapisu wynosi 15 MB/s, a odczytu – 24 MB/s. Jak na przenośną pamięć flash USB to bardzo dobre rezultaty.

PQI Intelligent Stick PRO 170 512 MB
Ocena ogólna (POWER): 70
Opłacalność (ECONO): 65
Interfejs: USB 2.0
Pojemność: 512 MB
Sprzętowe zabezpieczenie przed zapisem: nie
Obsługiwane systemy: Windows 98 SE/Me/2000/XP, Mac OS 9.x/X, Linux 2.4
Gwarancja: 36 miesięcy
małe wymiary, obudowa chroniąca przed uszkodzeniami wielkości karty kredytowej, bardzo wysoka wydajność, dodatkowe oprogramowanie
brak zabezpieczenia przed zapisem
Cena: 185 zł
www.fen.pl

Intelligent Stick PRO 170 jest wyposażony w nietypowe złącze USB przypominające styki na karcie chipowej. Zabezpieczeniem pendrive’a są dwie obudowy. Pierwsza jest mała, z przezroczystego plastiku i pełni rolę przejściówki zakończonej standardowym wtykiem USB typu A. Druga jest wielkości karty kredytowej, mieszczą się w niej dwa moduły pamięci USB, a chroni ona je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wraz z urządzeniem dostajemy oprogramowanie, za pomocą którego utworzymy dysk startowy lub zaszyfrujemy dane. Niestety, pendrive nie ma przełącznika umożliwiającego sprzętowe zablokowanie zapisu, który chroniby dane przed przypadkowym skasowaniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.