Piekielne słówka

Dostęp do tekstów piosenek jest dzięki Internetowi bardzo łatwy. Ale może być jeszcze prostszy - wystarczy zainstalować darmowy program EvilLyrics

Internet, ta gigantyczna skarbnica wszelakiej wiedzy, zawiera między innymi mnóstwo stron, na których umieszczone są teksty piosenek. Ale jak to w Sieci bywa, bałagan panuje w tej dziedzinie spory, co zmusza do poszukiwania słów na wielu stronach, szukania wykonawców, płyt itd., itp. Ktoś w końcu nie wytrzymał i napisał program, który ułatwia całą sprawę.

EvilLyrics automatycznie wyszukuje teksty piosenek właśnie odgrywanych w naszym odtwarzaczu. Na liście zgodnych playe-rów znajdują się między innymi Winamp, Windows Media Player, iTunes, MusicMatch, foobar, RealPlayer, Quintessential Player i XMPlayer. W większości przypadków integracja działa od razu, czasami tylko trzeba posłużyć się instrukcjami zamieszczonymi na stronie autora.

EvilLyrics 0.1.7
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 2 MB na dysku
współpraca z wieloma odtwarzaczami, dodatkowe narzędzie do zarządzania tekstami
nieintuicyjny interfejs
Cena: freeware
www.evillabs.sk/evillyrics/

Warto docenić wiele dodatkowych funkcji opisywanej tu aplikacji – na przykład możliwość ponownego wyszukania słów, określenia, które elementy nazwy pliku należy zignorować (liczby), pobierania wszystkich tekstów z danej płyty czy też utworów autorstwa konkretnego wykonawcy. Dodatkowymi zaletami są: dołączony program do zarządzania pobranymi tekstami piosenek „ELLO – Lyrics Organizer” oraz tryb pracy karaoke – wyświetlanie bieżącej linii tekstu. Naprawdę warto „pogrzebać” w opcjach: znajdziemy tam wiele przydatnych, nie zawsze widocznych na pierwszy rzut oka funkcji.

EvilLyrics nie ma wielu wad. Jedną z nich jest stosunkowo mało intuicyjny interfejs: znaczenia niestandardowych ikonek trzeba się nauczyć. W katalogu z programem znajdziemy także dodatkową aplikację EvilTagger, która po prostu… nie działa. Najwyraźniej jest ona jeszcze w fazie rozwojowej, jako że brak do niej dostępu z poziomu głównego programu; nic też o tym składniku nie wspomina Pomoc zamieszczona na stronie domowej programu. Z pewnością jednak w którejś z następnych wersji EvilLyrics znajdziemy kolejny przydatny dodatek do tego i tak już świetnego programu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.