Przeglądarki graficzne

Wraz ze wzrostem popularności aparatów cyfrowych jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe przeglądarki plików graficznych. Żeby sprostać wymaganiom użytkowników, aplikacje te wciąż zyskują na funkcjonalności, zamieniając się powoli w graficzne "kombajny". Co jednak zrobić, jeśli nie potrzebujemy tylko zwykłej przeglądarki? Możemy zaprzyjaźnić się z darmową FastStone Image Viewer!

FastStone Image Viewer 2.29

Image Viewer to szybka i wygodna w obsłudze przeglądarka plików graficznych. Mimo że lista formatów graficznych obsługiwanych przez program jest znacznie krótsza niż w wypadku IrfanView, radzi on sobie ze wszystkimi najpopularniejszymi typami plików, w tym zbiorami RAW. Opcje fotoretuszerskie aplikacji, mimo że nie oferują nadzwyczajnych możliwości, zawierają wszystkie potrzebne narzędzia, takie jak obracanie i kadrowanie fotografii, korekcja barw, wyostrzenie lub rozmycie zdjęcia, redukcja efektu czerwonych oczu czy zmiana formatu pliku.

FastStone Image Viewer 2.29
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, ok. 4 MB na dysku
obsługa formatu RAW, dostęp do zbiorów EXIF, możliwość seryjnej zmiany nazw plików
brak możliwości wydrukowania z poziomu programu więcej niż jednego zdjęcia na stronie
Licencja: freeware
www.faststone.org

Podczas pełnoekranowego przeglądania zdjęć Image Viewer ułatwia dostęp do wszystkich funkcji przez ukryte w rogach ekranu paski narzędzi. Wybrane fotografie można ze sobą porównać, co się przydaje, gdy mamy problem z wyborem najlepszego z kilku podobnych ujęć tego samego obiektu. W selekcji dobrych zdjęć pomaga też inna opcja programu – obsługa informacji o plikach zapisanych w formacie EXIF. Osobom, które robią dużo zdjęć – a do takich zwykle należą właściciele aparatów cyfrowych – spodoba się funkcja seryjnej zmiany nazwy, formatu lub rozmiaru plików. Program jest też wyposażony w rozbudowane opcje prezentacji zdjęć z ponad 150 efektami przejść między slajdami i możliwością wykorzystania podkładu muzycznego. Na zakończenie informacja dla estetów. Wygląd interfejsu aplikacji łatwo zmienimy za pomocą dziewięciu skórek.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.