Cyfrowy magnetowid

Dzięki nowym technologiom, zaszytym w nowym odtwarzaczu DivX firmy KiSS, możemy zapomnieć o naszym starym magnetowidzie VHS. Urządzenie to, za sprawą wbudowanego tunera TV oraz dysku twardego, zyskuje możliwości większe niż odtwarzacze DivX

DP-558 to jeden ze sztandarowych przedstawicieli linii odtwarzaczy DivX duńskiej firmy KiSS Multimedia. Wyposażony jest w 80-gigabajtowy dysk twardy oraz wysokiej klasy wbudowany tuner telewizyjny. Jak zawsze w przypadku urządzeń firmy KiSS nie możemy mieć zastrzeżeń ani do jakości wykonania, ani ergonomii obsługi. Również jakość generowanego obrazu jest bardzo dobra.

Znajdujący się na pokładzie urządzenia tuner TV pozwala na automatyczne nagrywanie programów telewizyjnych, a magnetowid cyfrowy udostępnia funkcję time shiftingu. Dzięki temu nie musimy się martwić, że przegapimy nasze ulubione programy czy audycje. Dostępnych jest kilka trybów jakości nagrywania, co zwiększa elastyczność gospodarowania miejscem na wbudowanym dysku twardym. Możemy skorzystać ze znanej z innych modeli firmy KiSS funkcji PC-Link i odtwarzać pliki multimedialne zapisane na dyskach urządzeń podłączonych do sieci lokalnej. Jest to naprawdę bardzo wygodne, ponieważ eliminuje konieczność wypalania płyt z filmami. Dzięki połączeniu z globalną Siecią mamy również dostęp do specjalnej witryny z programem telewizyjnym oraz prognozą pogody online.

KiSS DP-558
Ocena ogólna (POWER): 60
Opłacalność (ECONO): 7
Odtwarzane formaty: MPEG-1, MPEG-2, DivX 3.11/4.0/5.0/5.0 z AC-3/6.0, XviD
Obsługiwane pliki z napisami: TXT, SUB, SRT
Pojemność dysku: 80 GB
Wyświetlanie w trybie Progressive Scan: tak
Dekoder dźwięku: Dolby Digital
Wbudowany tuner TV: tak
Wymiary: 430x85x290 mm
Gwarancja: 24 miesiące
programowanie KiSS PC-Link, wbudowany tuner TV i dysk twardy, dobra jakość obrazu, funkcje magnetowidu cyfrowego z opcją time shifting
brak obsługi kodeka Qpel, brak możliwości nagrywania programów na płytach
Cena: 2290 zł
www.fen.pl

Jedynym mankamentem odtwarzacza są słabe możliwości obsługi poszczególnych formatów plików wideo. Tradycją stało się już, że odtwarzacze firmy KiSS nie obsługują kompresji Qpel w plikach XviD. Problemy jednak pojawiają się również podczas plików wideo skompresowanych za pomocą klasycznych formatów MPEG-4, WMV9 czy coraz popularniejszego Nero Digital. Kłopotliwe jest również wyświetlanie polskich znaków diaktrycznych. Jedyną metodą pozbycia się tej niedogodności jest przekonwertowanie napisów i zlikwidowanie „ogonków” lub też cierpliwe czekanie na nową, poprawioną wersję firmware’u. Urządzenie muszę pochwalić za poprawne wyświetlanie filmów o niestandardowej rozdzielczości 800×336 pikseli, z czym większość konkurencyjnych odtwarzaczy zupełnie sobie nie radzi.

Pomijając wady w wyświetlaniu napisów i oceniając wszystkie funkcje odtwarzacza DivX i nagrywarki DVD firmy KiSS, można powiedzieć, że jest to nie tylko dobry odtwarzacz filmów DivX, ale też wręcz doskonały sprzęt dla osób regularnie nagrywających programy telewizyjne. KiSS DP-558 stanowi także idelany substytut popularnych nagrywarek DVD nieobsługujących formatu DivX.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.