Dobre wieści

Obecnie czytać wiadomości z kanałów RSS możemy zarówno z poziomu klienta poczty, jak również przeglądarki WWW. Często jednak funkcja ta jest tam jedynie dodatkiem. Osoby poszukujące pełnokrwistego czytnika powinny zatem zainteresować się programem o ładnej nazwie GreatNews

GreatNews to jeden z wielu czytników kanałów RSS. Dlaczego akurat ta aplikacja zwróciła moją uwagę? Z kilku powodów. Po pierwsze, jest darmowa. To oczywiście jeszcze za mało, by się nią zachwycać. Po drugie, na uwagę zasługuje szybkość działania. Wydawać by się mogło, że trudno w czytniku RSS coś jeszcze usprawnić – wszakże jego działanie polega głównie na pobraniu z Internetu paru kilobajtów tekstu i wyświetleniu go w odpowiedniej formie. Mimo to w porównaniu z konkurencyjnymi produktami zauważyć można żwawsze zachowanie naszego bohatera – zwłaszcza że domyślnym formatem wyświetlania newsów nie jest tryb znany z klientów poczty, gdzie każda informacja to osobna pozycja na liście. GreatNews prezentuje całą stronę wiadomości, sformatowanych tak, by przypominała np. stronę z gazety. Do wyboru mamy sześć różnych stylów formatowania, a oprócz tego dostępny jest także wspomniany przed chwilą tryb klasyczny.

Ogromną zaletą jest zintegrowana przeglądarka WWW, obsługująca przeglądanie w zakładkach i wyposażona w blokadę wyskakujących okienek. Można ją tak skonfigurować, że klikane przez nas odnośniki otwierają się w osobnych zakładkach i na dodatek w tle. Unikamy w ten sposób przełączania się między panelami – najpierw bowiem wyszukujemy interesujące nas wiadomości, a dopiero później przeglądamy otwarte w międzyczasie strony. Lista funkcji jest naturalnie znacznie dłuższa – wyszukiwanie tekstu we wszystkich wiadomościach, filtrowanie newsów, integracja z witryną Del.icio.us, import i eksport subskrybowanych kanałów czy nawet dość egzotyczna statystyka kanałów, informująca o tym, w której witrynie ukazało się najwięcej wiadomości itp.

GreatNews 1.0 Beta (Build 360)
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 5 MB na dysku
szybkość działania, bogaty zestaw funkcji
brak Pomocy
Cena: freeware
www.curiostudio.com

Dodajmy jeszcze, że aplikacja jest często uaktualniana, autorzy szybko reagują na prośby użytkowników, a brak Pomocy zastąpić można przeglądaniem forum (w języku angielskim). Wniosek nasuwa się jeden: GreatNews to great program!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.