Sprechen Sie Deutsch?

Najpopularniejszym obecnie językiem w Europie jest niewątpliwie angielski. Wciąż jednak język naszych zachodnich sąsiadów jest używany w wielu krajach. Chcąc nauczyć się mowy Schillera, trudno obyć się bez porządnego kursu i dobrego lektora. W opanowaniu słownictwa pomoże nam program Profesor Klaus 5.0

Osoby, które marzą o czytaniu dzieł Goethego w oryginale, mają do dyspozycji kolejną odsłonę programu do nauki niemieckiego ze znanej już serii firmy Edgard Multimedia: Profesor Klaus 5.0 – Słownictwo. Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Dzięki systematycznej pracy z Profesorem użytkownik może poznać ponad 13 000 słówek, zwrotów i idiomów, które zostały zebrane w 33 grupy tematyczne. Jeśli komuś byłoby tego mało, może samodzielnie dodawać własne słówka i zdania.

Użytkownik ma do wyboru siedemnaście rodzajów ćwiczeń, które rozwijają umiejętności językowe jednocześnie w zakresie pisania, czytania, mówienia i rozumienia ze słuchu. Ostatnie dwie umiejętności można doskonalić dzięki nagraniom wymowy słówek i zdań wypowiadanych przez rodowitych Niemców. Niektóre ćwiczenia uczące słownictwa wzbogacone zostały przykładowymi zdaniami, pokazującymi zastosowanie wybranego wyrazu. Wszystkie zdania są przetłumaczone na język polski i mają nagraną wymowę. Poznawane elementy trafiają po przerobieniu ćwiczenia do systemu powtórek. Jest on rozwijany od 1996 roku i opiera się na krzywej zapominania, dzięki czemu wyznacza optymalne terminy powtórek i zapewnia efektywną naukę.

Profesor Klaus 5.0 – Słownictwo
Wymagania: Windows 9x/Me/NT 4.0 PL/2000 PL/ XP PL, ok. 120 MB na dysku
duży zasób słownictwa, różnorodność ćwiczeń, możliwość dodawania własnych słówek i zwrotów
nieprzemyślana oprawa graficzna
Cena: 69,90 zł
www.edgard.com.pl

Do aplikacji dołączono słownik oraz poradnik metodyczny, do którego warto zajrzeć, bo chociaż program jest niezwykle prosty w obsłudze, to dzięki przeczytaniu pomocy można zapoznać się ze wszystkimi opcjami i użytecznymi klawiszami skrótów. Dla wytrwałych przygotowano Bonus, a w nim krzyżówki, wyszukiwanie słówek w rozsypanych literach oraz dopasowywanie wyrazów do obrazków. Aplikacja jest godna polecenia i będzie świetnym uzupełnieniem wszelkiego rodzaju kursów językowych, a na pewno przyda się w trakcie przygotowań do egzaminów lub matury.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.