Szybki malarz

Coraz więcej nagrywarek DVD obsługuje technologię LightScribe, ale tego typu urządzenia kosztują zwykle więcej niż 200 zł. Lite-On postanowił powalczyć o klientów i zaprezentował tani napęd DVD±RW z LightScribe'em

W cennikach sklepowych figuruje wiele nagrywarek DVD z LightScribe’em. Niedawno dołączył do nich Lite-On SHW-16H5S, który jest najtańszą nagrywarką z funkcją LightScribe.

W urządzeniu zastosowano zaawansowany system redukujący wibracje VAS (Vibration Absorber System) oraz technologię SMART-X (Smart Monitoring & Adjusting Read-speed Technology for eXtraction). Ta ostatnia ma zapewnić jak najlepszą jakość nagrywania przy najwyższych prędkościach obrotowych. Podobnie jak poprzednie nagrywarki DVD Lite-Ona, również SHW-16H5S wyróżnia się sprawnym systemem korekcji błędów. Specjalnie uszkodzona płyta została odczytana przez napęd w 16 minut, co jest wynikiem bardzo dobrym (niektóre nagrywarki czytają uszkodzoną płytę nawet 7 godzin).

Nagrywarka świetnie spisuje się także podczas nagrywania nośników. Płytę CD-R napęd wypalił w dwie i pół minuty, a dane na krążki DVD-R i DVD+R zostały przeniesione w nieco ponad sześć minut. Testy kopiowania zabezpieczonych płyt audio również zakończyły się sukcesem. Utwór z krążka chronionego systemem CDS-200 został skopiowany z kilkoma błędami, nie wpłynęły one jednak na jakość pliku WAV.

Lite-On SHW-16H5S
Ocena POWER: 69
Ocena ECONO: 94
Interfejs: UltraATA/33
Bufor: 2048 KB
Prędkość odczytu CD/DVD: 48x/16x
Prędkość zapisu CD-R/CD-RW: 48x/24x
Zapis płyt DVD±R/+RW/-RW/+R DL/-R DL: 16x/8x/6x/8x/4x
Czas dostępu CD/DVD: 160/160 ms
Technologia gwarantowanego zapisu: Smart Burn
Gwarancja: 24 miesiące
bardzo dobra korekcja błędów, technologia LightScribe, niska cena
nie czyta nośników DVD-RAM
Cena: 170 zł
www.ab.pl

W cenie 170 zł oprócz napędu otrzymujemy oprogramowanie do nagrywania płyt CD/DVD (Nero Express 6) oraz aplikację multimedialną do odtwarzania filmów DVD (PowerDVD 5).

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.