Szybki malarz

Coraz więcej nagrywarek DVD obsługuje technologię LightScribe, ale tego typu urządzenia kosztują zwykle więcej niż 200 zł. Lite-On postanowił powalczyć o klientów i zaprezentował tani napęd DVD±RW z LightScribe'em

W cennikach sklepowych figuruje wiele nagrywarek DVD z LightScribe’em. Niedawno dołączył do nich Lite-On SHW-16H5S, który jest najtańszą nagrywarką z funkcją LightScribe.

W urządzeniu zastosowano zaawansowany system redukujący wibracje VAS (Vibration Absorber System) oraz technologię SMART-X (Smart Monitoring & Adjusting Read-speed Technology for eXtraction). Ta ostatnia ma zapewnić jak najlepszą jakość nagrywania przy najwyższych prędkościach obrotowych. Podobnie jak poprzednie nagrywarki DVD Lite-Ona, również SHW-16H5S wyróżnia się sprawnym systemem korekcji błędów. Specjalnie uszkodzona płyta została odczytana przez napęd w 16 minut, co jest wynikiem bardzo dobrym (niektóre nagrywarki czytają uszkodzoną płytę nawet 7 godzin).

Nagrywarka świetnie spisuje się także podczas nagrywania nośników. Płytę CD-R napęd wypalił w dwie i pół minuty, a dane na krążki DVD-R i DVD+R zostały przeniesione w nieco ponad sześć minut. Testy kopiowania zabezpieczonych płyt audio również zakończyły się sukcesem. Utwór z krążka chronionego systemem CDS-200 został skopiowany z kilkoma błędami, nie wpłynęły one jednak na jakość pliku WAV.

Lite-On SHW-16H5S
Ocena POWER: 69
Ocena ECONO: 94
Interfejs: UltraATA/33
Bufor: 2048 KB
Prędkość odczytu CD/DVD: 48x/16x
Prędkość zapisu CD-R/CD-RW: 48x/24x
Zapis płyt DVD±R/+RW/-RW/+R DL/-R DL: 16x/8x/6x/8x/4x
Czas dostępu CD/DVD: 160/160 ms
Technologia gwarantowanego zapisu: Smart Burn
Gwarancja: 24 miesiące
bardzo dobra korekcja błędów, technologia LightScribe, niska cena
nie czyta nośników DVD-RAM
Cena: 170 zł
www.ab.pl

W cenie 170 zł oprócz napędu otrzymujemy oprogramowanie do nagrywania płyt CD/DVD (Nero Express 6) oraz aplikację multimedialną do odtwarzania filmów DVD (PowerDVD 5).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.