Telefon z klasą

Dla tych, którzy szukają telefonu ładnego i praktycznego. Dla tych, którzy chcą mieć przy sobie aparat fotograficzny i odtwarzacz MP3. Dla tych, którzy mają 1500 zł. Oto Nokia 6270

Pierwsze wrażenie w zetknięciu z najnowszą Nokią 6270 jest bardzo pozytywne. Urządzenie świetnie leży w dłoni i wystarczy tylko lekki ruch kciuka, by dostać się do klawiatury. Duży wyświetlacz TFT sprawia, że menu telefonu jest czytelne, przejrzyste i po prostu ładne.

Test telefonu zacząłem od sprawdzenia możliwości zintegrowanej kamery z dwumegapikselową matrycą oraz fleszem i funkcją pięciokrotnego zoomu cyfrowego. Dzięki takim parametrom udało mi się uzyskać całkiem przyzwoitej jakości zdjęcia.

Za pomocą Nokii 6270 nagramy też film wideo – jego długość zależy od pojemności karty miniSD, w którą wyposażyliśmy aparat (standardowo 128 MB). Miłośników multimediów ucieszą też stereofoniczne radio FM oraz aplikacja odtwarzającą pliki MP3, MPEG-4 i AAC. Muzyki możemy słuchać za pomocą dołączonego do telefonu zestawu słuchawkowego lub wbudowanego w aparat głośnika. Z jakością radia bywa różnie – odniosłem wrażenie, że antena telefonu nie jest zbyt czuła. Za to Odtwarzacz muzyki jest ciekawym narzędziem, które pozwala np. na odsłuchiwanie playlist (wcześniej przygotowanych na pececie za pomocą dołączonej do zestawu aplikacji Nokia PC Suite) czy korekcję tonalną utworów. Jego zaletą jest również opcja odtwarzania transmisji strumieniowych.

Ale jeśli ktoś myśli, że Nokia 6270 to tylko obiekt westchnień gadżeciarzy, jest w błędzie. Jedno spojrzenie na opcje zgromadzone na zakładce Organizator daje pewność, że aparat ten jest również świetnym narzędziem pracy. Znajdziemy tam np. Kalendarz z możliwością dodawania notatek i ustawiania czasu przypomnienia czy też Listę spraw, pozwalającą na definiowanie zadań. Oprócz tego w menu Aplikacje wyszukamy narzędzia do konwertowania walut, rozbudowany kalkulator i program umożliwiający ustawienie strefy czasowej dla telefonu i śledzenie zmian czasu w różnych częściach świata.

Nokia 6270
Dane techniczne: GSM 850, GSM 900, GSM 1800 i GSM 1900, transmisja danych EDGE’a (klasa 10; 236,8 Kb/s) oraz GPRS-u (klasa 10; 62,4 Kb/s)
duży i czytelny ekran, łatwy dostęp do funkcji, dwumegapikselowa matryca aparatu, obsługa EDGE’a, odtwarzacz multimediów, rozbudowany organizator
słaba antena radiowa, sporadyczne restarty
Cena: 1550 zł
www.nokia.pl

Nokia 6270 pozwala na swobodne korzystanie z przeglądarki stron WWW (obsługującej też XHTML) czy profesjonalnego klienta pocztowego, który umożliwia odbierania załączników. Przyznam, że byłem bardzo mile zaskoczony sprawnością działania obu tych narzędzi.

Łączność z urządzeniami zewnętrznymi zapewnia moduł Bluetooth, podczerwieni oraz port USB. Po zainstalowaniu aplikacji Nokia PC Suite i podłączeniu aparatu za pomocą którejś z metod będziemy mogli zgrywać zdjęcia i filmy, tworzyć własne playlisty, edytować książkę kontaktów, a także synchronizować odebraną pocztę między telefonem i Outlookiem.

Dla kogo jest ten telefon? Tylko dla osób, które mają „jedyne” 1500 zł na zbyciu. Nokii 6270 do smartfonu jeszcze trochę brakuje, ale oferuje ona wszystkie te funkcje, z których przeciętny użytkownik będzie korzystał na co dzień. I to w zupełności wystarczy. Na dodatek telefon ten ma swój styl i wzbudza powszechną zazdrość…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.