Trója z plusem

Jeśli jesteś aktywną i odważną osobą, która szuka równie dynamicznej komórki, Motorola ma dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Jest nią model L6 - jeden z najbardziej płaskich telefonów na rynku

Wiele współczesnych komórek przestało pełnić jedynie funkcje komunikacyjne. I nie chodzi wyłącznie o to, że dodano do nich aparaty fotograficzne albo odtwarzacze plików MP3. Dziś liczy się też styl, w jakim zrobiono dany telefon – czy może się on stać gadżetem odzwierciedlającym naszą pozycję społeczną bądź pomysł na życie. I taka właśnie jest Motorola L6.

To ładny i stylowy telefon. W całości wykonano go z połyskującego metalu – z tego materiału zrobione są nawet precyzyjnie wycięte przyciski klawiatury. Wszystkie linie tworzące kształt aparatu są harmonijne i zarazem niezwykle dynamiczne. L6 jest też płaski – powiedziałbym: do bólu. Jego grubość wynosi zaledwie 11 mm, a  masa – 86 g. Jeśli dodam do tego, że domyślnie ustawiony dzwonek (fragment piosenki) skupia uwagę wszystkich osób w promieniu 10 metrów, śmiało można powiedzieć, że jest to telefon dla osób odważnych. Co więcej, wszystkie osoby zdumione tym zamieszaniem możemy obfotografować aparatem VGA z czterokrotnym zoomem (a nawet nagrać do filmu wideo). Później tylko podłączymy L6 do komputera za pomocą USB lub Bluetootha i już możemy przesyłać znajomym zdjęcia. Pozostaje pytanie: czy biorąc pod uwagę wymienione zalety jednego z nowszych modeli Motoroli, mógłbym rozważyć jego zakup? Odpowiedź brzmi: nie. Telefony Motoroli mają tę ciekawą właściwość, że przyjemność, jaka może płynąć z korzystania z komórki, zamienia się w wyzwanie.

Motorola L6
Dane techniczne: GSM 900/1800/1900, masa 86 g, wymiary 113x49x11 mm, pamięć wewnętrzna 10 MB, wyświetlacz 128×160, aparat VGA 640×480
nowoczesny wygląd, niewielkie wymiary
niska rozdzielczość ekranu, niewielka pamięć wewnętrzna, nieintuicyjny interfejs, nieergonomiczna klawiatura
Cena: 695 zł
www.motorola.pl

Szukaj, a znajdziesz

Producenci prowadzą z nami grę zatytułowaną „Zgadnij, gdzie ukryliśmy tę funkcję” i są w niej bardzo konsekwentni. Dotyczy to nie tylko bardzo zaawansowanych funkcji, ale nawet najprostszych opcji, takich jak wyciszanie telefonu (do odnalezienia w Ustawienia | Dzwonki, i to tylko po włączeniu odpowiedniego profilu). Dziwne, prawda? Bo komu przyjdzie do głowy szukanie profilów w tak nazwanym menu? Tego rodzaju łamigłówek przygotowano dla nas więcej. Powiem tylko, że w wypadku Motoroli L6 sięgnąłem po instrukcję obsługi (co zdarzyło mi się po raz pierwszy od niepamiętnych czasów), a na dodatek musiałem się przez nią przebijać równie długo jak przez interfejs samego aparatu.

Nie wszystko złoto…

Jest jeszcze jedna kwestia, o której trzeba wiedzieć, decydując się na zakup tego telefonu – bardzo niewygodna klawiatura. Wiadomości tekstowe trzeba pisać chyba paznokciami, bo klawisze są rozmieszczone zbyt blisko siebie i nietrudno o wciśnięcie nie tego, co trzeba. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego telefonu w roli notatnika, organizatora, a nawet komunikatora. Co więcej, pod kątem tych zadań L6 dyskwalifikują również niska rozdzielczość ekranu (128×160 pikseli) oraz mała ilość pamięci wewnętrznej (do 10 MB). Motorola L6 jest urządzeniem, które ma służyć prowadzeniu rozmów głosowych i robieniu zdjęć z imprez. Jeśli więc wybieramy się na dyskotekę, możemy założyć go sobie na szyję.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.