Cesarz nagrywa

Niedrogie stacjonarne nagrywarki DVD powinny nam szybko pozwolić zapomnieć o poczciwych magnetowidach kasetowych

Do oferty odtwarzaczy DivX firma Manta dołączyła stacjonarną nagrywarkę DVD z funkcją odtwarzania filmów DivX. Zaletami urządzenia są niewątpliwie niska cena, duże możliwości i bogaty zestaw wyjść i wejść audio-wideo.

Na przednim panelu pod klapką ukryto złącza do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi – DV, Composite i USB – umożliwiające podłączenie kamery i zgranie filmu na płytę DVD. Do portu USB podłączymy pendrive’a, odtwarzacz MP3 lub dysk zewnętrzny np. w celu wyświetlenia znajdujących się na nich zdjęć lub filmów.

Nagrywarka ma wbudowany tuner TV, dzięki któremu można rejestrować nadawany obraz i dźwięk na nośnikach DVD. Recorder Manty nagrywa na krążkach DVD±R\±RW. Dostępnych jest pięć trybów jakości rejestrowanego materiału. W najwyższej (HQ) zmieścimy na płycie DVD godzinny materiał wideo o rozdzielczości 720×576 pikseli. W najniższym trybie (SLP) nagramy sześć godzin filmu, ale w słabej jakości (352×576 pikseli). Urządzenie wyposażone jest również w funkcję umożliwiającą zaprogramowanie listy nagrań z wyborem jakości, numeru kanału TV i czasu. Nagrywarka automatycznie generuje menu tytułowe z miniaturami zawierającymi stop-klatkę z zarejestrowanego materiału.

Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów DivX, Emperor Recorder radzi sobie ze wszystkimi standardowymi formatami oprócz rozdzielczości 800×336 i filmami zakodowanymi za pomocą opcji Quarter Pixel. Jakość odtwarzanych filmów nie budzi zastrzeżeń. Problemy wystąpiły również podczas odczytu małej trzycalowej płyty zawierającej jeden z testowych filmów, którą udało się nagrywarce Manty odtworzyć dopiero po dłuższej chwili.

Emperor Recorder odtwarza wszystkie popularne formaty napisów. Niestety, teksty zobaczymy na tle czarnego prostokąta, co nie wygląda dobrze i powinno zostać jak najszybciej zmienione. Zbyt długie napisy są dzielone przypadkowo – utrudnia to ich czytanie. Pilot zdalnego sterowania również nie jest idealny, ponieważ w jego dolnej części znajduje się kilka rzędów identycznych przycisków, gdzie trzeba szukać nazwy funkcji, do której zostały one przypisane. Z dalszej odległości (powyżej 3 m) pilot nie zawsze działał precyzyjnie.

Manta Emperor Recorder
Ocena POWER: 66
Ocena ECONO: 32
Obsługiwane formaty wideo: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (DivX, XviD), DVD, VCD, SVCD, JPEG
Obsługiwane formaty audio: MP3, CD-Audio
Obsługiwane nośniki (nagrywanie): DVD+R/DVD+RW, DVD-R/DVD-RW
Wyjścia wideo: Composite, Component, SCART, S-Video
Wejścia wideo: Composite, SCART, S-Video, DV
Wyjścia audio: cyfrowe (Coaxial), analogowe 5.1, optyczne
Obsługiwane formaty napisów: TXT (TMPlayer, MicroDVD, MPlayer 2), SRT, SUB
Dodatkowe wyposażenie: tuner TV, port USB 1.1
Wymiary: 430x295x63 mm
Gwarancja: 24 miesiące
wbudowany tuner TV, możliwość nagrywania programów na nośnikach DVD, niewygórowana cena, duża liczba złączy, wejście USB
brak obsługi Quarter Pixel, niezbyt wygodny w obsłudze pilot
Cena: 600 zł
www.manta.com.pl

Emperor Recorder to urządzenie dla użytkowników, którzy chcą zastąpić magnetowid VHS nagrywarką cyfrową, a przy okazji zyskać możliwość nagrywania na płytach DVD programów TV i filmów z kamer wideo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.