Wypalanie przez SATA

Jeśli chcesz kupić nagrywarkę DVD a w komputerze nie masz wolnych złącz IDE, nie kombinuj z przepinaniem dysków, tylko sprawdź ofertę Samsunga. Znajdziesz w niej bardzo dobrą wypalankę z interfejsem SATA

Wypalanie przez SATA

Co zrobić, by wyposażyć komputer w nagrywarkę DVD, mając zajęte wszystkie złącza IDE? Zamiast zmieniać dysk twardy na model z interfejsem SATA, można kupić wykorzystującą ten standard nagrywarkę Samsung SH-W163A. Pod względem parametrów nie różni się ona od innych napędów tego typu, a jest znacznie tańsza i wyróżnia się znakomitą korekcją błędów. Bezproblemowo radzi sobie także z przegrywaniem płyt audio na dysk twardy. Utwory z krążków zabezpieczonych systemami Key2Audio i CDS-200 były skopiowane na dysk komputera odpowiednio w półtorej minuty i pół minuty, co jest wynikiem więcej niż dobrym. Rzeczywiste prędkości zapisu krążków DVD+R lub DVD-R też były bardzo dobre (6 minut na płytę). Potknięcie zdarzyło się jedynie podczas próby zapisu dwuwarstwowej płyty DVD-R DL. Dopiero drugi egzemplarz udało się nagrać poprawnie.

Samsung SH-W163A
Ocena ogólna (POWER): 67
Opłacalność (ECONO): 84
Interfejs: Serial ATA
Bufor: 2048 KB
Odczyt CD/DVD/zapis CD-R/CD-RW: 40x/16x/48x/32x
Zapis płyt DVD+R/-R/+RW/-RW/+R DL/-R DL: 16x/16x/8x/6x/8x/4x
Czas dostępu CD/DVD: 110/130 ms
Technologia gwarantowanego zapisu: Buffer Under Run Free Technology
Gwarancja: 24 miesięcy
bardzo dobry audiograbbing, niska cena, bardzo dobra korekcja błędów
brak obsługi DVD-RAM
Cena: 160 zł
www.samsung.pl

Samung SH-W163A mimo nowoczesnego złącza nie jest drogi. Kwota rzędu 160 zł za wersję Bulk (bez pudełka i wyposażenia dodatkowego) jest przystępna i dzięki temu wielu użytkowników może stać się właścicielami nagrywarki DVD o bardzo dobrych parametrach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.