Wyścig na cale

Nowy model Olympusa kusi trzycalowym wyświetlaczem, na którym kadrowanie i przeglądanie ujęć to czysta przyjemność. Najważniejsza jest jakość zdjęć, którą sprawdziliśmy w redakcyjnym laboratorium

Olympus dodał nowy model do serii eleganckich kompaktów kieszonkowych. Płaski, srebrno-czarny SP-700 wyróżnia się dużym, trzycalowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości oraz obiektywem z trzykrotnym zoomem bez elementów wysuwanych poza bryłę korpusu.

Mimo że nowy Olympus należy do grupy ultrakompaktów, udostępnia zaawansowane funkcje: wyświetlanie histogramu, siatek geometrycznych, oznaczanie kolorem obszarów przepalanych bądź niedoświetlanych. Przydatny jest też tryb Compare & Shoot, w którym na podzielonym na pół ekranie można porównać kadrowany obraz z kilkoma poprzednimi fotografiami.

Olympus SP-700
Matryca: 6 megapikseli
Format zdjęć: 2816×2112 pikseli
Ogniskowa (odp. aparatu 35 mm): 38-114 mm
Zoom optyczny/cyfrowy: 3x/4x
Jasność obiektywu: f/3.3-4.0
Migawka: 1/2000-4 s
Czułość ISO: 64-400
Nośnik danych: xD-Picture Card
Wyświetlacz: 3,0″, 230 tys. pkt Złącza: USB 2.0 Full Speed, TV i audio
Wymiary: 98x57x25 mm
Masa (z akumulatorem): 158 g
Gwarancja: 24 miesiące
duży, czytelny wyświetlacz, programowa redukcja zniekształceń geometrycznych przed zapisem zdjęć
trudne sterowanie dżojstikiem – przypadkowe wciskanie przycisków, zbyt silne programowe wyostrzanie krawędzi
Cena: 1275 zł
www.olympus.pl

Jakość rejestrowanych przez SP-700 zdjęć jest bardzo dobra. Czasami pojawiają się tylko niewielkie zmiękczenia krawędzi fotografii i drobne aberracje chromatyczne. Aparat sam koryguje zniekształcenia geometryczne obiektywu. Szkoda tylko, że w ten sam sposób nie jest usuwane zjawisko winietowania.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.