Z kamery na DVD

Kasety wideo nie są tak trwałe jak krążki DVD, więc coraz więcej osób decyduje się na zdigitalizowanie ich zawartości. Zwykle powierzamy to zadanie fachowcom, ale teraz możemy to zrobić sami w domu, jeśli tylko kupimy nagrywarkę LG GSA-5169D

Masz stare kasety wideo z filmami z wakacji lub pierwszej komunii? Chciałbyś przenieść ich zawartość na płytę DVD i oglądać je na ekranie monitora komputerowego? Wystarczy podłączyć magnetowid lub kamerę wideo do zewnętrznej nagrywarki DVD i wcisnąć jeden przycisk, aby skopiować film na płytę DVD.

Takie możliwości oferuje nietypowy napęd LG GSA-5169D z funkcją AV Capture. Urządzenie firmy LG można podłączyć do portu USB 2.0 peceta lub Maca, magnetowid lub kamerę wideo podpina się natomiast do nagrywarki za pośrednictwem złącza RCA (cinch) lub S-Video. Wbrew temu, co widnieje na ulotkach reklamowych, do przeprowadzenia operacji zgrania materiału wideo nie wystarcza podłączenie zewnętrznego źródła sygnału. Trzeba również podpiąć nagrywarkę do komputera, na którym zainstalowane jest oprogramowanie One Touch DVD. Dopiero wtedy po wciśnięciu przycisku na obudowie napędu możemy skopiować film z kasety wideo lub pamięci kamery, śledząc postęp na ekranie monitora. Dzięki One Touch DVD zaawansowani użytkownicy mogą również edytować materiał i zmieniać jego parametry, dostosowując go do własnych potrzeb.

LG GSA-5169D
Ocena POWER: 65
Ocena ECONO: 27
Interfejs: UltraATA/33
Bufor: 2048 KB
Prędkość odczytu płyt CD/DVD: 48x/16x
Prędkość zapisu płyt CD-R/CD-RW: 48x/32x
Zapis płyt DVD±R/+RW/-RW/+R DL/-R DL: 16x/8x/6x/8x/4x
Czas dostępu CD/DVD/DVD-RAM: 120/140/250 ms
Technologia gwarantowanego zapisu: Buffer Underrun Error Free
Gwarancja: 24 miesiące
możliwość nagrywania materiału wideo na DVD, odczyt i zapis nośników DVD-RAM
wysoka cena
Cena: 495 zł
www.lge.pl

LG GSA-5169D nie jest tylko maszyną do kopiowania. Pełni także funkcję zwykłej nagrywarki DVD i zapisuje dane na wszystkich dostępnych nośnikach, w tym także na DVD-RAM-ach. LG GSA-5169D charakteryzuje się podobną wydajnością co wewnętrzne nagrywarki z górnej półki. Test korekcji błędów urządzenie zaliczyło na piątkę. Napęd „poległ” jedynie na próbie odczytu zabezpieczonych krążków audio. Płyta chroniona systemem Key2Audio była nieczytelna dla GSA-5169D.

Biorąc pod uwagę możliwości nagrywarki LG, jej cena nie jest wygórowana. Zwykłe zewnętrzne napędy DVD±RW kosztują około 300 zł, więc za dodatkowe 195 zł zyskujemy funkcjonalność, którą zapewni nam dopiero karta graficzna kosztująca co najmniej 450 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.