Bezpieczny twardziel

Często się zdarza, że nasza pamięć przenośna spadnie z biurka lub wypadnie nam z kieszeni. Dane na niej zapisane mogą ulec zniszczeniu chyba, że są umieszczone na dysku w zewnętrznej obudowie odpornej na upadki nawet z dwóch metrów

Bezpieczny twardziel

Bezpieczeństwo danych jest bardzo ważne, szczególnie jeżeli musimy je przenosić między komputerami. Zabezpieczenie dostępu do dysku hasłem to już nie problem, ale jak ochronić pliki przed utratą w trakcie upadku dysku? Sposobem może być model z serii Tough Drive 2,5″ firmy Freecom. Charakterystyczną cechą tych dysków jest gumowa obudowa, która ma chronić je podczas upadku nawet z wysokości dwóch metrów. Sprawdziliśmy i po takim teście na dysku nie stwierdziliśmy uszkodzonych sektorów, a jego praca była równie płynna jak przed upadkiem.

Freecom Tough Drive Pro 2,5″ 120 GB
Ocena ogólna (POWER): 59
Opłacalność (ECONO): 73
Pojemność (deklarowana/zmierzona): 120/112 GB
Prędkość obrotowa talerzy: 5400 obr./min
Interfejs: USB 2.0
Bufor: 8 MB
Gwarancja: 24 miesiące
wytrzymałość na upadki nawet z 2 metrów, duża pojemność, zintegrowany kabel USB
dość wysoka cena
Cena: 1000 zł
www.freecom.pl

We wspomnianej wcześniej obudowie zamknięto szybki dysk Samsung SpinPoint M60 o pojemności 120 GB. Transfer danych jest na dość wysokim poziomie – w czasie testów odczyt odbywał się z maksymalną prędkością 30 MB/s, a zapis 25 MB/s. Dysk jest prawie bezgłośny, a jego temperatura pracy nie przekroczyła 35 stopni. Dużą zaletą Tough Drive Pro jest zintegrowany kabel USB. Dzięki temu nie musimy zabierać ze sobą dodatkowych przewodów, choć producent dołączył też dłuższy kabel oraz dodatkowy do zasilania z portów USB. W komplecie również znajdziemy oprogramowanie do backupu oraz do synchronizacji danych z komputerem.

Cena opisywanego urządzenia oscyluje w granicach 1000 zł, ale warto zapłacić taką sumę, aby nasze dane były bezpieczne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.