Patrząc w przyszłość

Do przygotowania filmu nie wystarczy jedynie program do edycji nieliniowej - potrzebna jest także aplikacja do authoringu płyt DVD. Takim właśnie narzędziem jest Movie Factory firmy Ulead, z którego obsługą poradzą sobie nawet mniej doświadczeni wideoamatorzy

Patrząc w przyszłość

DVD MovieFactory 5 jest kontynuacją popularnej serii oprogramowania edycyjnego autorstwa Ulead Systems. Należy zaznaczyć, że w najnowszej wersji pojawiła się, oprócz popularnych formatów VCD, SVCD czy DVD, obsługa obrazu wysokiej rozdzielczości (zarówno materiału HD-DVD, jak i telewizji HD). Ulead musiał póki co porzucić obsługę konkurencyjnego formatu Blu-ray – decyzja ta tłumaczona jest niezakończonymi testami tego modułu.

Nowy produkt Uleada oferuje proste narzędzia do edycji filmu – produkt zapewnia m.in. przycinanie klipów, dodawanie przejść, podpisów, podkładu dźwiękowego, zawiera także filtr poprawiający jakość obrazu. Po zmontowaniu materiału można zająć się tworzeniem menu płyty DVD. Tutaj mamy dość duży wybór – można skorzystać zarówno z gotowych już propozycji, jak i stworzyć własne menu (definiując tekst pojawiający się w menu, rozłożenie przycisków, ich kształt, animowane tło oraz podkład muzyczny).

Ulead MovieFactory 5
Wymagania: Windows 2000/XP, 512 MB RAM-u, ok. 900 MB na dysku
obsługa formatów HD, bogate możliwości tworzenia menu płyty
ubogie możliwości edycji materiału wideo
Cena: 150 zł
www.ulead.com

W programie pojawiła się dość rzadko spotykana funkcja płynnego przejścia pomiędzy menu a poszczególnymi rozdziałami płyty. Dotychczas tego typu przejścia można było spotkać w profesjonalnych pakietach do projektowania prezentacji multimedialnych.

Ulead DVD MovieFactory 5 to wygodne i łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia płyt CD i DVD zawierających materiał multimedialny. Filmowców-amatorów do zakupu może też zachęcić niewygórowana cena. Z drugiej jednak strony produkt nie oferuje zbyt szerokich możliwości w zakresie edycji materiału wideo.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.