Pralnia spamu

Korzystając z poczty elektronicznej, jesteśmy narażeni na zalew spamu. Sprawdzamy, czy program Firetrust Mailwasher Pro jest w stanie skutecznie ochronić naszą skrzynkę pocztową

Pralnia spamu

Pomimo wprowadzonych zmian w prawie i wysokich kar dla nadawców niechcianej poczty, zalew e-śmieci wcale się nie zmniejszył. Dlatego w wielu programach pocztowych wbudowywane są narzędzia pomagające w walce z tą plagą. Niestety, popularny Outlook Express nie zawiera takiej funkcji.

Na szczęście dla użytkowników tej aplikacji, dostępny jest Mailwasher Pro 5.3. To prawdziwy antyspamowy kombajn. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja wykrywa ustawienia naszych kont pocztowych i pobiera nagłówki wiadomości dostępnych na serwerze. Są one wyświetlane w głównym oknie aplikacji wraz z ich statusem (spam, wirus, „dobra” poczta).

Firetrust Mailwasher Pro 5.3
Wymagania: Windows 9x/Me/NT 4.0/2000/XP, ok. 10 MB na dysku
skuteczna ochrona antyspamowa, wykorzystanie wielu metod identyfikacji spamu, inteligentne filtry
wysoka cena
Cena: 37 USD
www.firetrust.com

Mailwasher korzysta z ogromnej bazy identyfikującej wiadomości-śmieci FirstAlert!, która gwarantuje bardzo wysoką skuteczność filtrowania naszych skrzynek. Dodatkowo wykorzystywane są filtry własne aplikacji, oznaczające e-maile jako spam na podstawie zdefiniowanych wyrażeń regularnych. Poza tym bardzo skuteczne są filtry samouczące (Learning Filters), które zapamiętują nasz sposób oznaczania wiadomości jako pożądane lub śmieci, i na tej podstawie potrafią w przyszłości wykrywać spam. Mailwasher korzysta także z heurystycznej metody detekcji potencjalnych wirusów i potrafi blokować znane spamerskie serwery pocztowe. Aplikacja może też odbijać niechciane wiadomości (Bounce) oraz korzystać z czarnych i białych list.

Mailwasher Pro 5.3 to wyspecjalizowane narzędzie doskonale radzące sobie ze spamem, które może współpracować z dowolnym klientem pocztowym. Szkoda tylko, że za pełną wersję aplikacji musimy tak dużo zapłacić.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.