Rozmowa pod wieżą Eiffela

W porozumiewaniu się w dowolnym języku obcym bardzo ważną rolę odgrywa znajomość słownictwa. Podobnie jest, rzecz jasna, w wypadku francuskiego. W opanowaniu niezbędnych słówek pomoże nam Profesor Pierre: Francuski - słownictwo

Rozmowa pod wieżą Eiffela

Nauka języka obcego to nie tylko słówka, ale zwykle właśnie ten jej aspekt wymaga najwięcej pracy. A że przy tym jest też najbardziej nudny, wszystko, co może go urozmaicić, jest mile widziane. Profesor Pierre to jedna z najlepszych propozycji w tej dziedzinie.

Konstrukcja programu uwzględnia naukowe podstawy uczenia się. Słówka są podzielone na około trzydzieści grup tematycznych. Gdy użytkownik wybierze już temat bieżącej lekcji, nie zostanie zasypany setką wyrazów do przyswojenia. Zamiast tego wylosowanych zostanie dziesięć słów do dogłębnego przećwiczenia w kilku zadaniach. Obejmują one rozpoznawanie i rozumienie ze słuchu, tłumaczenie, pisanie i ćwiczenie wymowy – trenują więc zarówno bierną, jak i czynną znajomość wyrazów w mowie i w piśmie. Kolejne dziesięć słówek uczeń dostanie w następnej lekcji. Przećwiczone wyrażenia nie są „zaliczane” raz na zawsze, ale wracają w powtórkach po określonym czasie, co zapobiega ich zapominaniu. Wybór poziomu zaawansowania sprawia, że z aplikacji mogą korzystać osoby o różnym stopniu znajomości języka.

Profesor Pierre 5.0: Francuski – słownictwo
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 150 MB na dysku
możliwość dodawania własnych słówek i tworzenia zestawów, system powtórek, dobre udźwiękowienie, wyrazy umieszczone w kontekście
możliwość oszukiwania podczas nauki
Cena: 69,90 zł
www.edgard.com.pl

Dzięki przemyślanemu systemowi nauki program przyda się zarówno do poznawania nowych słówek, jak i do utrwalania słownictwa przyswojonego np. na kursach. Nie nadaje się on natomiast do pilnowania leniwych uczniów. W części zadań trzeba samemu ocenić swoje postępy, a bogate możliwości konfiguracji lekcji, które zwiększają efektywność nauczania w przypadku użytkowników uczciwych, nieuczciwym umożliwią wykazanie się niezasłużonymi sukcesami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.