Usłysz i zrozum

Najnowszy produkt z serii Profesor Henry to trzypłytowy zestaw, zawierający m.in. płytę CD, pozwalającą na naukę nie tylko przed komputerem, który bez problemów "posadzimy" na naszym pececie. Jedynym problemem może być obsługa mikrofonu

Mówimy i rozumiemy

Dawno minęły czasy, kiedy języków nowożytnych, wzorem łaciny, uczono, by studenci mogli czytać literaturę piękną i przez nią poznawać kulturę danego obszaru językowego. We współczesnej metodologii nauczania języków obcych priorytetem jest przygotowanie adeptów do porozumiewania się w obcym języku. A udana komunikacja to nie tylko wyraźna wymowa, ale także rozumienie tego, co słyszymy.

Najnowszy produkt z serii Profesor Henry to trzypłytowy zestaw, który bez kłopotów „posadzimy” na naszym pececie. Jedynym problemem może być obsługa mikrofonu. Poprawnie zainstalowane w OS-ie urządzenie uaktywniło się w aplikacji dopiero po uruchomieniu systemowej opcji Testowanie sprzętu, znajdującej się w zakładce Dźwięki w

Panelu sterowania

.

Profesor Henry: Rozumienie ze słuchu i Konwersacje 5.5
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 300 MB na dysku
wysoki poziom merytoryczny, bardzo intuicyjny interfejs
nieokreślony poziom zaawansowania
Cena: 59,90 zł
www.jezykiobce.pl

Rozumienie ze słuchu możemy ćwiczyć, słuchając pojedynczych zdań, dialogów, czy też oglądając krótkie filmy. Wszystkie zadania są zróżnicowane tematycznie, a ćwiczenia, które musimy wykonać, kształcą różne umiejętności. Możemy więc wybierać pomiędzy zadaniami typu prawda czy fałsz, uzupełnianiem luk, odgadywaniem znaczeń słów z kontekstu, czy też układaniem zdań w odpowiedniej kolejności.

Aplikacja dodatkowo zawiera analizator wymowy, pozwalający oceniać nasze wypowiedzi i porównywać je z zapisem wymowy lektora. Choć mechanizm ten nie jest pozbawiony wad, to pamiętajmy, że naśladowanie jest pierwszym, istotnym etapem nauki. Do dyspozycji mamy jeszcze słownik, system powtórek oraz indywidualne konta użytkowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.