Logitech Squeezebox Duet. Muzyka w każdym zakątku

Logitech Squeezebox Duet to doskonały system transmisji dźwięku, pozwalający odsłuchiwać muzykę w popularnych formatach na dowolnym niemal urządzeniu audio.

Tysiące utworów w różnych formatach zalega na dyskach wielu użytkowników. Nie ma przy tym co ukrywać, że standardowo wykorzystywane z pecetami głośniczki nie najlepiej nadają się do odsłuchiwania muzyki. Szczególnie, gdy w pokoju obok znajduje się dobrej klasy sprzęt audio i… wygodny fotel.

Urządzeń zajmujących się dystrybucją dźwięku z PC systematycznie przybywa. Na uwagę bez wątpienia zasługuje najnowszy produkt firmy Logitech – Squeezebox Duet. Składa się on z dwóch elementów: pilota i odbiornika. Drugi z wymienionych komponentów należy podłączyć do sieci komputerowej (przez złącze Ethernet bądź interfejs WLAN) oraz do urządzenia, na którym chcemy odsłuchiwać muzykę. Może to być wieża, kino domowe lub choćby zestaw aktywnych głośników. Odbiornik ma najważniejsze wyjścia audio: analogowe, koncentryczne i optyczne. Aby uzyskać dostęp do muzyki zgromadzonej na dysku komputera, niezbędne jest założenie konta w specjalnym serwisie oraz zainstalowanie dostępnej tam aplikacji.

Do zarządzania urządzeniem służy wspomniany już pilot, dzięki któremu model Squeezebox Duet zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Wykonano go z wysokiej jakości plastiku, pozwala on bez wysiłku zapanować nad bogactwem funkcji zestawu. W górnej części kontrolera znajduje się spory, bo 2,4-calowy wyświetlacz LCD (prezentujący obraz w 256 tys. kolorów i w rozdzielczości 240×320 pikseli), na którym wyświetlane są m.in. tytuły odtwarzanych utworów. Za jego pomocą możemy: na bazie pojedynczych plików z muzyką stworzyć playlistę, zmienić tryb odtwarzania czy też skonfigurować liczne pozostałe opcje pod kątem własnych wymagań. Do przemieszczania się po menu służy zestaw podświetlanych przycisków oraz specjalne pokrętło – podobne do tego, jakie znajdziemy w odtwarzaczu Apple iPod. Taki system jest wygodny, choć w pierwszej chwili może sprawiać użytkownikowi nieco problemów.

Zdalny dostęp do muzyki zapisanej na dysku lokalnym to tylko jedna z możliwości, jakie oferuje Squeezebox Duet. Po połączeniu się z serwisem SqueezeCenter możliwe jest słuchanie na naszym sprzęcie audio także niezliczonych internetowych stacji radiowych. Dzięki produktowi Logitecha uzyskamy również dostęp do serwisów muzycznych, takich jak Rhapsody, Pandora czy Mp3tunes.com (niestety, jeszcze nie wszystkie działają w Polsce). Ostatni z wymienionych oferuje przechowywanie naszych własnych plików muzycznych online, uwalniając nas tym samym od konieczności włączania komputera.

PODSUMOWANIE:

Logitech Squeezebox Duet to doskonały system transmisji dźwięku, pozwalający odsłuchiwać muzykę w popularnych formatach na dowolnym niemal urządzeniu audio. Niestety, ze względu na cenę znajduje się w zasięgu niewielkiej grupy użytkowników.

Dane techniczne:

System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, Mac OS X, Linux

Wyświetlacz: 2,4 cala, 240×320 pikseli

Interfejsy sieciowe: LAN, Wi-Fi (802.11/b/g)

Złącza audio: analogowe, cyfrowe, optyczne

Odtwarzane pliki audio: MP3, AAC, WMA, Ogg, FLAC, bezstratny Apple, WAV

Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 1100 zł

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.